Lechia Gdańsk udała się w podróż do Bielsko-Białej, na mecz z tamtejszym Podbeskidziem.

Historia spotkań Lechii z Podbeskidziem to zaledwie 8 rozegranych spotkań. Na najwyższym szczeblu rozgrywek drużyny spotkały się tylko dwukrotnie, i oba te pojedynki wygrali zawodnicy z Bielska. Ostatnie spotkanie odbyło się na PGE Arenie, gdzie po szarżach obecnego zawodnika Śląska Wrocław, Sylwestra Patejuka - oraz Roberta Demjana popularni "Górale" wygrali z Lechią 2:3.

Ostatni tydzień to szereg wydarzeń w bielskim klubie. Zwolniony został najdłużej pracujący w ekstraklasie trener Robert Kasperczyk. Co ciekawe, klub w dalszym ciągu nie wyznaczył następczy byłego już trenera Górali, choć mecz odbędzie się już za niecałe.. 24 godziny. Roli tymczasowego trenera podjął się Andrzej Wyroba, , ale nie jest tajemnicą, że działacze Podbeskidzia negocjują z innymi trenerami. Wśród kandydatów wymieniało się Michała Probierza, Czesława Michniewicza, Tomasza Kafarskiego, czy Wernera Liczkę. Jednak żaden z nich nie chce wpisać do swojego CV ewentualnego spadku z ekstraklasy, i kolejno póki co odmawiają klubowi. Nieoficjalnie faworytami do objęcia stanowiska szkoleniowca "Górali" są jednak Dariusz Wdowczyk i Rafał Ulatowski.

Po dymisji trenera Kasperczyka do zajęć z pierwszą drużyną wrócił Dariusz Łatka. Piłkarz został zawieszony za publiczną krytykę metod szkoleniowych Kasperczyka.

Głośno było także o transferze Ireneusza Jelenia, który wzmocnił szeregi czerwonej latarni ligi. Prawdopodobnie debiut zawodnika nastąpi właśnie w spotkaniu z Lechią.

Podbeskidzie zamyka ligową tabelę ekstraklasy, nie zaznając dotychczas smaku zwycięstwa.

Lechia Gdańsk udała się w podróż w zmienionej 18tce meczowej. Zabrakło Piotra Wiśniewskiego, oraz Łukasza Kacprzyckiego - którzy narzekają na dolegliwości zdrowotne.

Po raz pierwszy powołany został jedn z mistrzów Polski U-17, Przemysław Frankowski. Młody zawodnik ledwie dwa dni temu został zgłoszony do rozgrywek, i już doczekał się debiutu w kadrze meczowej. Czy zadebiutuje również na placu gry?

Lechia udała się na południe z mocnym postanowieniem odbicia straconych punktów z meczu ze Śląskiem. Do gry gotowi są też kontuzjowani w poprzednim spotkaniu Surma oraz Ricardinho.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk

Piątek, 25 października. Godzina 18:00