Jeszcze dziś a być może jutro Lechię Gdańsk oficjalnie obejmie trener Piotr Nowak. Umożliwi mu to warunkowa licencja, którą otrzyma od PZPN dzięki wykładni UEFA - informuje komentator Polsatu Sport, Mateusz Borek.

Brazylijska licencja Nowaka blokowała przez długi czas możliwość podjęcia przez niego pracy w Polsce. UEFA takich dokumentów w Europie nie zwykła bowiem honorować. Przekonał się o tym między innymi Robert Warzycha, kiedy w 2014 roku przejął obowiązki szkoleniowca Górnika Zabrze.

Jak twierdzi Mateusz Borek, Lechia otrzymała wyjaśnienia od stosownej komisji zajmującej się licencjami i w ich świetle będzie mogła zatrudnić Nowaka. Ale na konkretnych warunkach: będzie to licencja warunkowa, na określony czas, zaś sam Nowak w ciągu paru miesięcy musi zdać dodatkowe egzaminy.

Czytaj więcej. Cały artykuł znajdziesz tu

Lechia dziś (8 stycznia) wznowi zajęcia. Pierwszy trening odbędzie się przed godziną 17. Na razie nie wiadomo, czy poprowadzi go właśnie Piotr Nowak. Raczej spodziewać należy się w tej roli np. Dawida Banaczka, który był tymczasowym trenerem po zwolnieniu Thomasa von Heesena i na pewno też wejdzie do sztabu szkoleniowego Nowaka - jako jego asystent.

Źródło: dziennikbaltycki.pl/ fot. mlssoccer.com