lechia

Niestety potwierdziła się informacja, która dotarła do nas w ciagu dnia. Nie żyje Rafał Balcewicz, gdański hokeista, były młodzieżowy reprezentant Polski. Rafał zmarł w wyniku ciężkiej choroby, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Miał 24 lata.

Rafał to nie tylko hokeista, to także kibic Lechii. Dodatkowo serce kroi się nam na myśl o jego śmierci, gdy przypomnę sobie jak bez namysły wsparł naszą ubiegłoroczną akcję charytatywną przekazując kij hokejowy z autografami drużyny Stoczniowca.

Jeszcze niedawno, pod koniec kwietnia, przyjaciele Rafała zorganizowali na jego rzecz imprezę charytatywną, w czasie której na lodowisku zmierzyły się zespoły Oldbojów Stoczniowca i Przyjaciół Rafała z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy i Łodzi.

Mecz charytatywny "Podziel się sercem z Rafałem"

Podczas aukcji sportowych pamiątek, w czasie samej tylko imprezy, zebrano ponad 24 tysiące złotych. Akcję kontynuowano na portalach aukcyjnych. Rafał Balcewicz mówił wówczas: - Teraz nie mam wyjścia. Dzięki wam muszę wyzdrowieć. Niestety choroba nowotworowa okazała się silniejsza. Dzisiejszej nocy Rafał zmarł.

Lechia Gdańsk

Odwiedź Rafała w Sektorze "Niebo"

Pogrzeb Rafała odbędzie się w dniu 22 lipca (piątek) o godzinie 13.00 na Cmentarzu "Łostowice".
Msza św. odbędzie się w "Okrąglaku" na Przymorzu w tym samym dniu o godzinie 10:00

Źródło: trojmiasto.pl / własne