lechia

W miniony weekend rozgrywki zakończyła Młoda Ekstraklasa. Niestety tabela mówi wszystko. Lechia zajęła ostatnie miejsce z 17 punktami, wygrywając zaledwie 4 mecze.

Rozgrywki Młodej Ekstraklasy miały pomóc odnaleźć perełki w drużynach juniorskich danego klubu. Może w innych się to udaje, w Lechii albo słabo szukają albo szkolenie po prostu leży.

Bo jak inaczej nazwać sytuację taką, że przez skład zespołu przewija się prawie 60 piłkarzy a żaden z młodych nie może się praktycznie wbić do pierwszej drużyny?

Po ostatnim meczu z ŁKSem, trener Radosław Gac powiedział: - Na początku chciałem podziękować za całą rundę, za to że zespół słuchał tego co miał grać. Oblicze zespołu się zmieniło. Z zdezorganizowanej grupy bez kondycji, jesteśmy teraz zorganizowanym zespołem, który wytrzymuje trudy całego spotkania. Jest dużo rzeczy do naprawy. Koncentrowaliśmy się głównie na grze defensywnej. Pomimo tego, że byli to chłopcy młodsi, i to z trzech, czterech różnych zespołów na raz, to starali się wypełniać wszelkie wytyczne jakie otrzymali przed meczem. Pomimo dużych roszad, zagrało ok. 60 zawodników, to w miarę byliśmy zgranym zespołem.

- Mecz z ŁKS był do zwycięstwa. Prowadziliśmy 1:0, wszystko było w naszych nogach. Bramka nie powinna paść, ale trzeba też przyznać, że drugą połowę źle zagraliśmy. Niepotrzebnie się cofnęliśmy, zamiast grać piłką i spokojnie ją utrzymywać, stopniowo przeciwnik musiał się otworzyć i wtedy należało go skontrować. My natomiast graliśmy nerwowo i w drugim podaniu oddawaliśmy piłkę. Sytuacje pod naszą bramką zaczęły się zagęszczać i w końcu wpadła bramka. Patrząc jednak na okoliczności, gdyż kończyliśmy mecz w „9” i na grę to uważam remis 1:1 za uczciwy wynik.

W ramach podsumowania sezonu 2011/12 w Młodej Ekstraklasie prezentujemy Wam komplet danych o drużynie Lechii. Zapraszamy do lektury i analizy.

 

Statystyki zespołu Lechia Gdańsk MESA w sezonie 2011/12

Kadra zespołu Lechia Gdańsk MESA w sezonie 2011/12

Terminarz zespołu Lechia Gdańsk MESA w sezonie 2011/12

Tabela MESA w sezonie 2011/12

Jak widzimy piłkarski poziom gdańskich juniorów dopychanych czasami zawodnikami z pierwszego zespołu Młodej Ekstraklasy nie zawojował, wręcz przeciwnie Biało- Zieloni odnieśli tylko 4 zwycięstwa zdobywając 17 punktów, a tracąc do 15. drużyny 7 punktów. Lechiści odnieśli zwycięstwa z następującymi rywalami:
- w pierwszej kolejce Gdańszczanie wygrywają z Polonią Warszawa 2-0. Z pierwszego zespołu Lechii w wyjściowej 11. znaleźli się: Michał Buchalik, Rafał Janicki oraz Kamil Poźniak
- w trzeciej kolejce z Cracovią 1:0 w tym meczu nikt z seniorów nie wspierał juniorów z Gdańska. Bramkę zdobył filigranowy Łukasz Kacprzycki
- w ósmej kolejce z  Podbeskidziem 3-2.  Na następne zwycięstwo Lechiści musieli czekać aż osiem kolejek
- ostatnie zwycięstwo w sezonie Gdańszczanie odnieśli z Jagiellonią Białystok 1-2 w  17 kolejce. Było to ostatnie zwycięstwo młodych Lechistów w sezonie 2011/2012

Źródło: Lechia.pl / własne