PZPN podpisał obowiązujący do 31 grudnia 2018 roku kontrakt z grupą Lotos. Koncern naftowy został głównym sponsorem reprezentacji Polski.

 

Grupa Lotos zyskała prawo do posługiwania się tytułem głównego sponsora reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz wykorzystywania oficjalnego logotypu reprezentacji Polski.

 

Logo nowego sponsora kadry będzie na strojach treningowych reprezentacji Polski, nośnikach reklamowych podczas meczów drużyny narodowej rozgrywanych w Polsce, ściankach podczas konferencji prasowych, na stronie internetowej PZPN, biletach oraz programach meczowych.

 

Lotos jest koncernem naftowym zajmującym się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. Jest producentem i dostawcą m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, oleju napędowego do celów opałowych, paliwa lotniczego oraz ciężkiego oleju opałowego.

 

Koncern specjalizuje się także w produkcji i sprzedaży olejów smarowych i asfaltów. Grupa Lotos należy do 20 największych spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.