Młody bramkarz Maciej Raniowski, który do tej pory bronił barw rezerw Lechii Gdańsk, został piłkarzem pierwszoligowego Rozwoju Katowice. 19-latek związał się ze śląskim klubem umową do końca czerwca 2016 roku.

 

Raniowski był na testach w Rozwoju już w lipcu. Później jednak wrócił do Gdańska, ale usłyszał od Marka Jóźwiaka, że nie ma w Lechii absolutnie żadnych szans na grę. W międzyczasie 19-latek pojechał na testy do Górnika Łęczna. Wypadł korzystnie, jednak ostatecznie nie udało mu się podpisać kontraktu.

Raniowski zaprezentował się z całkiem dobrej strony podczas turnieju Trofeo Dossena, który odbył się we Włoszech w połowie czerwca. Przypomnijmy, że Lechia dotarła tam aż do finału, wcześniej pokonując m.in. młodzieżowy zespół Interu. W finale biało-zieloni przegrali jednak z Cremonese 0:1.

W poprzednim sezonie Raniowski był podstawowym zawodnikiem Lechii w Centralnej Lidze Juniorów. Zagrał ponadto w jednym meczu trzeciej ligi, gdy w ostatniej, 30. kolejce rezerwy gdańskiego klubu zremisowały na wyjeździe z Gwardią Koszalin 1:1.

To kolejny młody piłkarz Lechii, którego gdański klub oddał lekką ręką. Wcześniej w niezbyt miłych okolicznościach z Gdańska odszedł Jacek Jadanowski, po którego zgłosiła się Cracovia.

Rozwój Katowice po dziewięciu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w pierwszej lidze.

Źródło: trojmiasto.sport.pl/własne