lechia

W niedzielę zakończyła się jesienna edycja turnieju Złote Lwy Gdańskie. Puchar Grupy Lotos, o który walczyło 14 zespołów powędrował do reprezentacji Kadry Pomorza. W finale ta drużyna pokonała I zespół Lechii Gdańsk r. 2000 2:0.

W turnieju startowały w sumie trzy zespoły wystawione przez Lechię. Druga drużyna Biało-Zielonych rocznika 2000 ostatecznie uplasowała się na 8. miejscu. Najmłodsi w całej stawce, chłopcy z Lechii rocznik 2001, zajęli 12. miejsce.

Trenerzy 14 drużyn wybrali bramkarza i zawodnika turnieju. W głosowaniu zwyciężyli: Kryspin Kosiedowski z Lechii I Gdańsk 2000 (bramkarz) oraz Alvis Naumchiks (Metalurg Liepaja) – najlepszy zawodnik turnieju. Trzecią nagrodę, dla najlepszego strzelca zawodów, otrzymał Bartłomiej Merchel (Lechia I Gdańsk 2000, 16 bramek).

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk przedstawiciela głównego sponsora grup młodzieżowych Lechii Gdańsk, pana Konrada Młyńczaka, nagrody przekazane przez Grupę Lotos S.A. Na ceremonii rozdania nagród nie mogło zabraknąć też piłkarzy zespołu seniorów gdańskiej Lechii. Wojciech Pawłowski i Luiz Carlos Santos Deleu wręczyli pamiątkowe puchary i medale, a także pozowali do zdjęć z młodymi piłkarzami.

Źródło: własne / fot. Mati / lechia.pl