We wtorek szereg konsultacji roboczych wewnątrz klubu oraz spotkanie z prezydentem Gdańska, Pawłem Adamowiczem, w środę briefing prasowy - tak wygląda plan wizyty Andrzeja Kuchara, do którego firmy należy pakiet większościowy w Lechii SA.

Spółka 1 lipca przejmie drużynę piłkarzy biało-zielonych. Do końca tygodni mają być przeprowadzone pierwsze transfery. Sponsor zdecyduje m.in. czy klub sięgnie po byłych reprezentantów Polski Marcina Mięciela i Grzegorza Bronowickiego.

Kuchar poprzez Wrocławskie Centrum Finansowe nabył większość akcji w spółce już zimą. Na razie Gdańsk odwiedził tylko raz, ale wówczas publicznie o swych planach nie chciał mówić. Jedynie z nieoficjalnych informacji wynikało, że biznesmen zobowiązał się przez 10 kolejnych lat przekazywać na rzecz klubu po 5 milionów złotych rocznie. Dziś i jutro mamy dowiedzieć się o szczegółach przedsięwzięcia.
- Będzie to pracowity dzień, który wypełnią przede wszystkim spotkania robocze wewnątrz klubu. Pan Kuchar będzie do dyspozycji dziennikarzy w środę i wówczas odpowie na wszelkie pytania - informuje Błażej Słowikowski, rzecznik prasowy Lechii.
 
Więcej przeczytacie na portalu Trojmiasto.pl