Firma Taurus nie będzie już zabezpieczać meczów Lechii Gdańsk na PGE Arenie czytamy w trojmiasto.sport.pl.

To dlatego, że nie dopilnowała kibiców, którzy wnieśli i wywiesili transparent obrażający właściciela klubu Andrzeja Kuchara.

Do zdarzenia doszło podczas niedzielnego meczu Lechii z Ruchem Chorzów. Kibice gdańskiej drużyny wywiesili na trybunach transparent odnoszący się do Andrzeja Kuchara - "Kuchar oszuście, kiedy spełnisz swoje obietnice?". Za dopuszczenie do wniesienia i wywieszenia hasła obrażającego właściciela Lechii karę poniesie agencja ochrony "Taurus", odpowiadająca za zabezpieczenie spotkań rozgrywanych na PGE Arenie, z którą rozwiązano umowę ze skutkiem natychmiastowym.

- Rzeczywiście, o takiej decyzji zostałem poinformowany już w niedzielę wieczorem - potwierdza szef Agencji Ochrony i Mienia "Taurus" Adam Wysocki w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Jestem jednak umówiony na spotkanie z zarządem klubu i być może ta decyzja, podjęta zapewne w chwili emocji, zostanie zmieniona. Na pewno zamierzamy dokładnie sprawdzić zapisy z monitoringu, jak ten transparent mógł w ogóle dostać się na trybuny. Przed meczem dokonaliśmy skrupulatnego sprawdzenia wszelkich pomieszczeń, także gastronomicznych i toalet, również na bramkach wejściowych kibice byli kontrolowani, więc tymi drogami transparent nie mógł zostać wniesiony. Ktoś nas tutaj przechytrzył i musimy to dokładnie przeanalizować i wyjaśnić - dodaje Wysocki.

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora