W grudniu ubiegłego roku PZPN przegłosował dwie istotne zmiany, które będą dotyczyły wszystkich kluby Ekstraklasy od przyszłego sezonu, a dokładnie zniesienie limitu zawodników spoza UE i obowiązek przebywania na boisku zawodnika posiadającego status młodzieżowca.

Na zniesienie limitu obcokrajowców większość ekstraklasowych drużyn się ucieszyła (od 2016 roku na boisku w jednym czasie może przebywać maksymalnie dwóch zawodników spoza UE), za to na przepis o młodzieżowcu nie wszyscy się ucieszyli. Status młodzieżowca posiada zawodnik który: ma obywatelstwo polskie oraz w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu kończy 21 lub mniej lat.

Przepis ten funkcjonuje już kilka lat w niższych ligach. Od przyszłego sezonu miał obowiązywać dokładnie w takiej wersji także w Ekstraklasie.

Trener Stokowiec z powodzeniem wprowadza młodych zawodników do pierwszej drużyny, więc Lechia nie ma się czego obawiać, natomiast są w ekstraklasie drużyny, które dla przykładu swoje akademie piłkarskie stworzyły stosunkowo niedawno i nie miały gotowych zawodników o statusie młodzieżowca, których mogłyby wprowadzić do pierwszego składu.

Ostatecznie PZPN przegłosowało zmianę w sprawie młodzieżowca i od przyszłego sezonu status młodzieżowca w ekstraklasie będzie przysługiwał zawodnikom urodzonym po 1998 roku, a nie jak wcześniej zakładano 1999r.