Pierwsza kolejka IV-to ligowych zmagań rozpoczęła się już w niedzielę. Do kompletu brakuje jednak wyniku meczu pomiędzy rezerwami Lechii, a GKS-em Przodkowo.

Jak przedstawia się drużyna z Przodkowa w liczbach? Zapraszamy do raportu.

Pierwszy odnotowany przez nas mecz pomiędzy Lechią II a Przodkowem (wtedy jeszcze Murkamem Przodkowo) miał miejsce w IV lidze w sezonie 2009/2010. Oba pojedynki zakończyły się remisami kolejno 0-0 w Przodkowie i 1-1 w Gdańsku. Bramkę dla Lechii strzelił Maciej Kowalczyk. Rezerwy wtedy awansowały o poziom wyżej, a GKS skończył ligę na szóstym miejscu.

W sezonie 2013/2014 drużyna z Przodkowa wywalczyła awans do III Ligi "Bałtyckiej", w której grały rezerwy Lechii. Tak więc sezon później, pierwszy mecz który odbywał się na stadionie GKS-u zakończył się remisem 2-2, bramki strzelali Adam Buksa i w 90 minucie meczu Paweł Czychowski. W Gdańsku Lechia wygrała 2-1, po bramkach Adama Gołuńskiego i ponownie Pawła Czychowskiego. Rezerwy zakończyły tamten sezon na drugim miejscu i niestety nie awansowały do II ligi. GKS zakończył III ligę na miejscu dziewiątym.

Sezonu 2015/2016 wspominać dobrze nie będziemy ponieważ mecze pomiędzy rezerwami, a GKS Przodkowo zakończyły się 2-0 w Przodkowie i 0-3 w Gdańsku. GKS w tamtym czasie zakończył sezon na drugim miejscu i do awansu zabrakło tylko punktu.

Poprzedni sezon zawodnicy GKS-u zakończyli na 16 miejscu co skutkowało spadkiem do IV Ligi.

Historia meczów:

IV liga, sezon 09/10 GKS 0-0 Lechia II / Lechia II 1-1 GKS
III liga, sezon 14/15 GKS 2-2 Lechia II / Lechia II 2-1 GKS
III liga, sezon 15/16 GKS 2-0 Lechia II / Lechia II 0-3 GKS

GKS Przodkowo 2 zwycięstwa, 3 remisy i jedna wygrana rezerw.
Bramki 9-5 na korzyść najbliższych rywali.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Lechii Gdańsk do wspierania naszej młodzieży w meczu Lechia II Gdańsk - GKS Przodkowo, dziś o godzinie 17:30 na boisku bocznym stadionu przy Traugutta.