Colors: Orange Color

Sezon 2020/21 w PKO Ekstraklasie wystartuje w weekend 22-23 sierpnia. Lechia może rozpocząć jednak nowy sezon prawie dwa tygodnie wcześniej, bo wtedy odbędzie się mecz o Superpuchar pomiędzy mistrzem Polski, a zdobywcą Pucharu Polski. Warunkiem jest oczywiście zwycięstwo w finale tych rozgrywek z Cracovią (24 lipca, godz. 20).

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Dwa tygodnie przerwy między sezonami

- Zrobiliśmy wiele, żeby wygrać to spotkanie. Przeprowadziliśmy sporo składnych akcji, szukaliśmy zwycięskiej bramki, wszystko układało się po naszej myśli, ale zabrakło konkretów z przodu. I to nawet grając dwójką napastników - powiedział trener Piotr Stokowiec po bezbramkowym remisie Lechii z Legią Warszawa.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Piotr Stokowiec: Zabrakło konkretów z przodu

Trzydziestu piłkarzy i trenerów zostało nominowanych do prestiżowych nagród podsumowujących rywalizację w sezonie 2019/20 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wśród nich znalazło się dwóch zawodników Lechii Gdańsk: Dusan Kuciak oraz Flavio Paixao. Wyboru zdobywców nagród dokona teraz 14-osobowa kapituła złożona z dziennikarzy, ekspertów oraz przedstawicieli Ekstraklasy S.A. i PZPN.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Dwóch piłkarzy Lechii nominowanych do nagród PKO Ekstraklasy

W środę o godz. 20.30 czeka nas ostatni mecz ligowy w Gdańsku w tym sezonie. Lechia zagra z Legią Warszawa, która niekoniecznie myśli już o wygrywaniu. Trener Aleksandar Vuković nie zabrał bowiem nad morze kilku podstawowych zawodników, a dodatkowo jeszcze większe grono piłkarzy jest kontuzjowanych. Inaczej do spotkania podchodzi trener Piotr Stokowiec, który przyznaje, że dla jego drużyny nie jest to czas na eksperymenty.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Legia zagra w Gdańsku bez swoich gwiazd

- Naszą bolączką w tym sezonie są łatwo tracone gole. Przy takich błędach trudno jest o pozytywny wynik. Mamy nad czym pracować, bo żelazna defensywa jest podstawą do osiągania dobrych rezultatów - powiedział trener Piotr Stokowiec po przegranej Lechii z Lechem Poznań (2:3).

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Piotr Stokowiec: Przy takich błędach trudno o pozytywny wynik

Jak pewnie doskonale wiecie, od paru miesięcy prowadzimy zbiórkę, żeby - mówiąc kolokwialnie - przetrwać ten trudny okres. Do tej pory wspomogliście nas kwotą ponad dwóch tysięcy złotych, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Tym niemniej zbliża się finał Totolotek Pucharu Polski, na który chcemy się wybrać. Niestety to kosztuje, więc zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe. Chcemy przygotować dla was możliwie jak najlepsze materiały. Przede wszystkim zbieramy na paliwo, natomiast oczywiście równolegle rozglądamy się za lepszym sprzętem, żeby nasze propozycje były w jeszcze lepszej jakości.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Możesz wspomóc Lechia.net!