Colors: Orange Color

Biało-zieloni po raz ostatni wygrali w lidze 28 września (2:1 z Legią). Od tego momentu zanotowali dwa remisy (Arka, Górnik), a trzy mecze przegrali (Zagłębie, Cracovia, Pogoń). Po piętnastu kolejkach zespół prowadzony przez Piotra Stokowca zajmuje 8. miejsce w tabeli. Dla porównania - przed rokiem o tej porze gdańszczanie wygodnie siedzieli na fotelu lidera.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Lechia dużo gorsza niż rok temu

- Mieliśmy kilka sytuacji, ale zabrakło nam skuteczności. Musimy jak najszybciej wrócić na właściwe tory, nasze nastawienie się nie zmienia. Cały czas chcemy wygrywać i walczyć o najwyższe cele. Bez wątpienia jest to trudniejszy moment dla nas, ale myślę, że przerwa na reprezentacje dobrze nam zrobi. Trzeba wyjść z tego dołka - powiedział Daniel Łukasik po porażce z Pogonią Szczecin 0:1.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Daniel Łukasik: To dla nas trudniejszy moment

Trener Piotr Stokowiec otwarcie mówi, że Lechia będzie zimą aktywna na rynku transferowym. Klub potrzebuje wzmocnień, bo - jak pokazała runda jesienna - bajkę o szerokiej kadrze można włożyć między buty. Gdańszczanie będą jednak działać w określonych realiach finansowych.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Lechia chce się wzmocnić zimą, ale dużych pieniędzy nie będzie