Colors: Orange Color

Piłkarze Lechii przegrali z Lechem Poznań 0:2. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis i ogromna w tym zasługa Dusana Kuciaka i Michała Nalepy, którzy prezentowali klasę światową. Niestety w pewnym stopniu ich wysiłek zniweczył Karol Fila, który otrzymał idiotyczną drugą żółtą kartkę na początku drugiej połowy. Oceny w skali 1-10.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Oceny za Lecha. Pochwały dla Kuciaka i Nalepy, nagana dla Fili

- Lech był lepszą drużyną i zasłużenie wygrał. Dzięki Dusanowi Kuciakowi ten mecz był cały czas otwarty i ciekawy dla kibiców. Podjęliśmy ryzykowne decyzje, chcieliśmy wygrać, więc tym bardziej szkoda tej końcówki, bo Patryk Lipski miał na nodze piłkę meczową - powiedział trener Piotr Stokowiec po przegranej 0:2 w Poznaniu.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Piotr Stokowiec: Podjęliśmy ryzykowne decyzje

Pewność siebie bije od Łukasza Zwolińskiego, który ma już za sobą debiut w zespole Lechii (zagrał pół godziny przeciwko Piastowi Gliwice). Nie zadowala go to jednak, już w najbliższej kolejce w Poznaniu chciałby zagrać od początku. - Wszystko w moich nogach. W wielkich klubach powinna być rywalizacja. To pozytywny ból głowy dla trenera, bo przyjechałem tu walczyć o miejsce w wyjściowym składzie - mówi nowy napastnik biało-zielonych.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Łukasz Zwoliński: Kto powiedział, że nie wygryzę Flavio?

Jeszcze kilkanaście dni temu trener Piotr Stokowiec miał problem, żeby "zmontować" meczową kadrę. Transfery wychodzące, kontuzje (lub inne problemy zdrowotne). Doszło do tego, że podczas spotkania we Wrocławiu na ławce rezerwowych usiadła młodzież, a finalnie szkoleniowiec przeprowadził tylko jedną zmianę. Teraz sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Z klubu przestali odchodzić masowo piłkarze (przestali odchodzić w ogóle), z kolei zaczęli dołączać. Może kłopot bogactwa to za duże słowo, ale wreszcie w Gdańsku mamy do czynienia z szeroką kadrą o niezłej jakości. A ma być tylko lepiej.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Od problemów kadrowych do kłopotów bogactwa?

- Nie stawiam sobie żadnych celów na rundę wiosenną, bo jest na co za wcześnie. Najpierw chciałbym wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie Lechii, dopiero później mogę zacząć zastanawiać się ile chciałbym strzelić bramek na wiosnę - mówi nam Omran Haydary, reprezentant Afganistanu, jeden z nowych piłkarzy biało-zielonych.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Omran Haydary: Nie będę obiecywał, że zastąpię Haraslina

Nie jest tajemnicą, że Filip Mladenović ma ofertę z ligi rosyjskiej. Nie jest też tajemnicą, że Lechia zaproponowała Serbowi nowy kontrakt. Sam piłkarz mocno zastanawia się nad swoją przyszłością. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale nie można wykluczyć wariantu, że jeszcze w tym okienku transferowym najlepszy (jedyny) lewy obrońca biało-zielonych odejdzie. Nie bijemy jednak na alarm, ponieważ według portalu Weszlo.com gdańszczanie są blisko pozyskania 28-letniego Rafała Pietrzaka z belgijskiego Royal Excel Mouscron.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Rafał Pietrzak zastąpi Filipa Mladenovicia?

W piątkowym meczu z Piastem Gliwice z dobrej strony zaprezentował się zespół Lechii. Podkreślamy "zespół". Jeden walczył za drugiego od 1. do 90. minuty, nie było odpuszczania ani na chwilę. Znakomicie spisali się środkowi obrońcy, jedno z lepszych spotkań w biało-zielonej koszulce zagrał Maciej Gajos, a tradycyjnie bohaterem został Flavio Paixao. Oceny w skali 1-10.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Oceny za Piasta. Zespół walczący