Colors: Orange Color

- Potwierdziło się, że piłka nożna to najbardziej emocjonująca dyscyplina na naszej planecie. Ten mecz bardzo źle się dla nas ułożył jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wypadło nam trzech zawodników, którzy byli przewidziani do gry plus Michał Nalepa i to nam mocno ograniczyło pole manewru, możliwość zmiany systemu czy podkręcenie tempa. Opisując ten mecz przychodzi mi na myśl frazes, że to jest „gra błędów”. Dzisiaj popełniliśmy dwa katastrofalne błędy, które zakończyły się utratą bramek, ale mimo wszystko chciałbym wziąć Bartka Kopacza i Dusana Kuciaka w obronę. To są zawodnicy, którzy dużo dla nas znaczą i wiele razy nam pomagali. Zresztą Dusan poza tym błędem zagrał świetne spotkanie - powiedział trener Piotr Stokowiec po remisie Lechii z Piastem Gliwice (2:2).

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Piotr Stokowiec: Ten wynik ma dla nas duże znaczenie mentalnie

- Dziwnie potoczył się ten mecz. Na początku stworzyliśmy dwie bardzo dobre sytuacje. Byliśmy blisko zdobycia bramki, a tymczasem w dość nieoczekiwanym momencie tego gola straciliśmy. Trochę wybiło nas to z rytmu i graliśmy bardzo nerwowo. Śląsk przejął inicjatywę, stworzył parę sytuacji. My wróciliśmy do gry dopiero po golu na 1:1. Odzyskaliśmy równowagę, zaczęliśmy grać odważniej - powiedział trener Piotr Stokowiec na konferencji prasowej.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Piotr Stokowiec: Graliśmy ofensywnie i widowiskowo

- Potrafimy grać trzema obrońcami, potrafimy zmieniać systemy w trakcie meczu i na mecz ze Śląskiem też mamy plan, którego teraz jeszcze nie będę zdradzał. Jesteśmy przygotowani, jak do każdego przeciwnika i cieszę się, że dojdzie do takiego spotkania trenerów i sztabów, bo w tym meczu taktyka będzie odgrywać dużą rolę - powiedział trener Piotr Stokowiec przed meczem Lechii we Wrocławiu.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Piotr Stokowiec: Taktyka odegra dużą rolę

- Cieszę się z powrotu na zwycięską ścieżkę. Było to bardzo ważne spotkanie. Cieszą mnie nie tylko trzy punkty i trzy zdobyte bramki, ale też mnóstwo sytuacji, które stworzyliśmy. Cały czas atakowaliśmy, ale były też momenty trudne i korygowaliśmy to zmianami. Musimy wyeliminować braki w koncentracji w końcówkach połowy czy meczu, bo to kosztowało nas utratę punktów w Bielsku-Białej. Będziemy dalej pracować, aby grać ofensywny futbol, który zapowiadałem - powiedział trener Piotr Stokowiec po wygranej Lechii z Zagłębiem Lubin 3:1.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Piotr Stokowiec: Wróciliśmy do naszego znaku firmowego