Colors: Orange Color

Lechia Gdańsk po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Gościem Samuela Szczygielskiego na kanale "Meczyki.pl" był trener Szymon Grabowski. - Jestem przekonany, że do samego końca będziemy walczyć o dwa premiowane awansem miejsca - powiedział.

Czytaj więcej: Szymon Grabowski na "Meczykach": Jestem przekonany, że będziemy walczyć o pierwsze dwa miejsca

Lechia Gdańsk wygrała 2:0 z Miedzią Legnicą po trafieniach Tomasza Neugebauera oraz Dominika Piły i awansowała na 3. miejsce w tabeli. – To są dla nas bardzo ważne trzy punkty, bo w tym roku mamy jeszcze tylko dwa spotkania i będziemy chcieli z wielkim przytupem zamknąć ten rok. Dzisiaj się cieszymy, a już myślimy o ostatnim domowym spotkaniu w tym roku i chciałbym, żebyśmy w fajnym stylu pożegnali się z kibicami, a kibice z nami. – zaznaczył Szymon Grabowski na pomeczowej konferencji prasowej.

Czytaj więcej: Szymon Grabowski: Każdy z zespołu pracował i dołożył bardzo dużą cegiełkę do zwycięstwa

O godzinie 12:40 Lechia Gdańsk zagra u siebie z Miedzią Legnica w ostatnim meczu pierwszej rundy Fortuna I Ligi. Będzie to mecz dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy, którzy chcą wrócić po roku przerwy na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Lechia w przypadku wygranej może wskoczyć na 3. miejsce, z kolei Miedź jak wygra, to awansuje na pozycję wicelidera.

Czytaj więcej: Pojedynek dwóch spadkowiczów