5 stycznia 2019 roku, ruszy XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. W Internecie krąży już grafika przedstawiająca plakat, który ogłasza całe wydarzenie. To już jedenasty raz, kiedy to kibice zgromadzą się pod Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, aby tam wspólnie modlić się w intencji ukochanej Polski.

Nadchodząca pielgrzymka przebiegać będzie pod wyjątkowym hasłem, które brzmi: "Zło dobrem zwyciężaj". Hasło to jest wyjątkowe dlatego, że jednoznacznie kojarzy się ze słowami wypowiedzianymi przez ks. Jerzego Popiełuszkę. A przecież w zbliżającym się roku 2019, minie 35. rocznica męczeńskiej śmierci tego wyjątkowego w naszej wspólnej historii duchownego i patrioty.

Dodatkowo, na kibicowskiej pielgrzymce obecny będzie wyjątkowy gość. Gość, który tak samo jak wspomnienie kapelana "Solidarności", będzie wzbudzał wśród kibiców prawdziwą, patriotyczną atmosferę. Chodzi o Panią Zofię Pilecką-Optułowicz, czyli córkę rotmistrza Witolda Pileckiego, który jest dla kibiców prawdziwym wzorem do naśladowania.

Kibice Lechii Gdańsk z Dufem na czele byli inicjatorami pielgrzymki. Tym samym jak co roku nie zabraknie licznej reprezentacji z Gdańska. Kto był ten zna ten klimat. Kto nie był powinien choć raz pojechać.

INFO o zapisach
Zapisy na wyjazd zbiera Zbyszek Wnuk tel. 502 549 346. Koszt 100 zł. Wyjazd ok 00.00-01.00 z 4/5.01.2019. Wyjazd spod Maxa we Wrzeszczu.

pielgrzymka

źródło: kibice.net / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora