lechia

W niedzielę 21.08.2011 roku na obiekcie MOSiRu przy Traugutta 29 odbyła się kolejna edycja piłkarskiego turnieju mającego na celu wyłonienie wśród kibiców najlepszej piłkarsko dzielnicy Gdańska.

Tegoroczna edycja przyciągnęła trochę mniejszą liczbę uczestników niż edycja w 2010 roku, jednak nie oznaczało to mniejszych emocji. Do udziału zgłosiło się 8 drużyn  - Stogi, Łostowice, Chełm, Morena, Sobieszewo, Borkowo oraz dwie drużyny z Zaspy. Swój prymat z zeszłego roku podtrzymała Morena, w której grał również najlepszy strzelec turnieju Radosław Bielewicz, zdobywca aż 29 bramek.

Zdobywcy pierwszego miejsca pewnie zmierzali po triumf od początku turnieju, natomiast walka o pozostałe miejsca na podium trwała aż do ostatniej kolejki, a rywalizowały o nie 2 drużyny z Zaspy i ekipa ze Stogów.

Ci ostatni przegrali jednak decydujący mecz i wypadli poza „pudło” plasując się na 4 miejscu. Na najniższym stopniu podium stanęła Zaspa II w barwach której występował najlepszy bramkarz turnieju, a drugie miejsca przypadło Zaspie I, która wyprzedziła swoich kolegów z dzielnicy lepszym bilansem bramek.

Zwycięskie drużyny i indywidualnie nagrodzeni gracze otrzymali pamiątkowe puchary i Biało-Zielone gadżety ufundowane przez Kibice Razem Lechia Gdańsk, SKLG „Lwy Północy” oraz serwis Lechia.net. Szczególne podziękowania należą się Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gdańsku, który był współorganizatorem turnieju. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i już teraz zapraszamy na kolejne edycje !!!

Tabela końcowa turnieju:
1. Morena
2. Zaspa I
3. Zaspa II
4. Stogi
5. Borkowo
6. Chełm
7. Łostowice
8. Sobieszewo

Źródło: Lwy Północy