Boisko w Nowej Wilejce gotowe!

Pamiętacie akcję crowdfundingową „Lechia bez Granic”? W listopadzie i grudniu ubiegłego roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” oraz Fans4Club.com zbieraliśmy pieniądze na budowę wielofunkcyjnego boiska w Nowej Wilejce koło Wilna, które ma służyć dzieciom z mieszkających tam polskich rodzin. Miło nam poinformować, że budowa boiska została ukończona i z obiektu już korzystają nasi rodacy żyjący w Wilnie i okolicach.

Budowy boiska podjęły się siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, które prowadzą w Nowej Wilejce świetlicę „Dom, który czeka…”. W niej polscy uczniowie z Wilna i okolic mogą spędzić czas po zajęciach w szkole, odrobić lekcje, czy pobawić się. Marzeniem sióstr było zbudowanie dla podopiecznych „Domu, który czeka” boiska, dzięki któremu mogliby oni bezpiecznie i w godnych warunkach na sportowo spędzać czas na świeżym powietrzu. Siostry własnymi siłami i środkami rozpoczęły budowę, ale w obliczu braku funduszy jej dokończenie nie byłoby możliwe.

Wówczas jednak do akcji wkroczyliście Wy – kibice Lechii Gdańsk. To dzięki Waszej hojności, Waszym otwartym sercom oraz wsparciu i zaangażowaniu uzbieraliśmy w akcji „Lechia bez Granic” 46 tys. zł, które w całości przekazane zostały na dokończenie rozpoczętej w Nowej Wilejce budowy. Przypominamy jednocześnie, że dzięki Waszym datkom mogliśmy także sprawić radość wychowankom gdańskich domów dziecka, przekazując im gwiazdkowe prezenty. Za to wszystko składamy Wam serdeczne podziękowania. Kolejny raz udowodniliście, że bycie kibicem Lechii Gdańsk to wielka sprawa.

Dziś z dumą i radością informujemy, że boisko w Nowej Wilejce jest już gotowe i codziennie korzystają z niego dzieci z rodzin polonijnych mieszkających na Litwie. Dzięki Wam mogą w komfortowych warunkach realizować swoje sportowe pasje i aktywnie wypoczywać, grając w piłkę nożną czy koszykówkę.

źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora