lechia

W czwartkowy wieczór w sali "Akwen" mieszczącej się w budynku Solidarności zgromadzili się kibice Lechii by obejrzeć trzecią i zarazem ostatnią część filmu o Narodowych Siłach Zbrojnych.

Film był na tyle ciekawy, że wszyscy zgromadzeni w pełnym skupieniu obejrzeli go do końca. Szkoda tylko, że tego typu akcje nie cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Żałujcie - takiej lekcji historii nie będziecie mieli w szkole.

Po zakończeniu projekcji filmu odbyła się prezentacja książki napisanej przez Zbyszka Wnuka, reprezentującego starsze pokolenie kibiców Lechii Gdański.

Z informacji zawartych w książce dowiemy się, jakie są różnice pomiędzy ustrojami, na przełomie kilkudziesięciu lat.  Zawiera ona również relacje kibiców dotyczące wydarzeń, w których opisują jak uczestniczyli w obaleniu socjalizmu. Ukazano też działania kibiców Lechii Gdańsk w sferze życia społecznego. Zawarte w niej zwroty wprost obrazują dokładnie niechęć do wszystkiego co czerwone.

W chwili obecnej nie jest jeszcze znana forma sprzedaży tej książki. Prawdopodobnie będzie ona do kupienia w sklepie Lwów Pólnocy.