Niedawno zakończony sezon, pomimo że bardzo dobrze zakończony prze piłkarzy Lechii Gdańsk, nie cieszył się dużym powodzeniem wśród Kibiców Lechii Gdańsk. Na meczach w Gdańsku frekwencja była, delikatnie mówiąc, średnia ale jeszcze gorzej było na wyjazdach.

Wiadomo jest że wszędzie mamy daleko ale nasze liczby wyjazdowe nie powalają Sezon zaczęliśmy od wyjazdu do Białegostoku gdzie udaliśmy się w blisko 300 osób. Drugi wyjazd - Legia i tu pierwsze ogromne rozczarowanie. 380 osób na praktycznie najbliższym wyjeździe ciężko zrozumieć.

Niestety najgorsze było przed nami. Pucharowy mecz w Krakowie zachęcił do wspierania TYLKO 33 najwierniejszych KIBICÓW!.

Do końca roku tylko na mecz zgodowy we Wrocławiu potrafiliśmy się jeszcze zmobilizować i stawiło się nas pół tysiąca.

Ultrasi zakończyli rok 2018 pokazem pirotechnicznym, który nie przypał do gustu władzom piłkarskim, w efekcie czego do końca sezonu zasadniczego dostaliśmy ZAKAZ WYJAZDOWY. Na pocieszenie Lechia bardzo dobrze radziła sobie w Pucharze Polski, dzięki czemu, tam mogliśmy się pokazać.

Może ta okoliczność, może nadzieja na sukces w pucharze, spowodowała, że w Zabrzu i Częstochowie pokazaliśmy się w końcu z bardzo dobrej strony.

Jednak najlepsze było przed nami. Piłkarze w biało-zielonych trykotach, którzy każdy pucharowy mecz w tym sezonie grali na wyjeździe, zagrali na miarę oczekiwań Fanatyków z nad morza i pokonując Raków Częstochowa awansowali do finału. Rywalem Lechii Gdańsk była Jagiellonia Białystok. Mecz zgodnie z nową tradycją został rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym. Zainteresowanie tym meczem było ogromne. Kto wie, może gdyby pojemność stadionu wynosiła 100 tysięcy, też byłby komplet?

Nie mniej 21 tysięcy kibiców Lechii na meczu wyjazdowym to nasz nowy rekord. W historii jeszcze nigdy taka rzesza Kibiców nie wspierała biało-zielonych.

Trzymamy kciuki by w kolejnych sezonach ta liczba była poprawiana.

Poniżej znajdziecie zestawienie danymi z właśnie zakończonego sezonu.

Poniżej odnośnik do podstrony, na której zebraliśmy dane o wszystkich znanych nam liczbach wyjazdowych od 1945 roku. Oczywiście liczymy tutaj tradycyjnie na waszą wiedzę i pomoc w rozbudowie tej podstrony.

Przypomnijmy też, że ostatni wyjazdowy mecz sezonu dopiero przed nami. 13 lipca w meczu o Superpuchar Polski Lechia Gdańsk zagra w Gliwicach z Piastem. Już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu i oczekiwania informacji o zapisach na ten mecz.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora