lechia

Stadion przy ulicy Traugutta 29 został już pożegnany przez sympatyków gdańskiej Lechii pora więc pomyśleć o przywitaniu nowego obiektu - PGE Areny. Ten symboliczny moment ma uświetnić mecz Lechii Gdańsk z... no właśnie z kim?

W naszej sondzie, której pytanie brzmiało: "Kto powinien być rywalem Lechii na otwarcie PGE Areny?" wzięło udział 845 osób.
Okazuje się, że większość kibiców gdańskiej Lechii chciałaby, aby na mecz otwarcia PGE Areny przyjechał Real Madryt, który w swoich szeregach posiada takie gwiazdy jak chociażby Ronaldo, Kaka, Benzema czy Di Maria. Niewątpliwie mecz z taką drużyną byłby nie lada wydarzeniem, nie tylko w Gdańsku, ale i całej Polsce. Patrząc jednak realnie przyjazd Królewskich wydaje się mało prawdopodobny, gdyż ekipa z Hiszpanii ma już ustalony terminarz przygotowań do nowego sezonu. Dnia 23. lipca, kiedy to Lechia ma rozegrać mecz otwarcia PGE Areny, Real Madryt zmierzy się w Stanach Zjednoczonych z Philadelphia Union.
Drugie miejsce w naszej sondzie zajął angielski Liverpool, który chciałoby oglądać 29% głosujących. Anglicy to podobnie jak Real ścisła czołówka europejskiej piłki. Klub z Miasta Beatelsów 18-krotnie zostawał mistrzem Anglii, 7-krotnie zdobywał Puchar Anglii oraz Puchar Ligi. Ponadto pięciokrotnie wygrywał rozgrywki Pucharu Europy/Ligi Mistrzów, co jest najlepszym osiągnięciem wśród angielskich klubów.
Niewiele mniej, bo 23% głosów, zgromadził Juventus Turyn, o którym mówiło się od dawna w kontekście otwarcia nowego stadionu Lechii. Mecz z Włochami miałby być symbolicznym nawiązaniem do dwumeczu z lat '80, kiedy to Boniek i spółka wyeliminowali piłkarzy z Gdańska z europejskich pucharów.
Dalsze miejsca w naszej sondzie zajęły zespoły Milanu (8%) oraz Valencii (2,4%). 7% sympatyków Lechii uznało, że chciałoby, aby Lechia na otwarcie PGE Areny zagrała z innym zespołem niż wymieniona piątka.

Źródło: własne