Lechia Gdańsk podejmuję Śląsk Wrocław.

Niedzielne spotkanie reklamowane jest wieloletnią przyjaźnią obu zespołów. Kto w niedzielę zgarnie 3 punkty?

Śląsk jest sąsiadem Lechii w tabeli, wyprzedzając biało-zielonych jednym punktem. Gracze z Wrocławia o wiele lepiej jednak spisują się na własnym terenie, gdzie zdobyli aż 12 z 13 dotychczasowych punktów. Jedno brakujące oczko wrocławianie zdobyli w Bielsko-Białej, remisując z czerwoną latarnią ligi 1:1.

Podopieczni Stanislava Levego będą chcieli w Gdańsku przełamać swoją wyjazdową niemoc, i sięgnąć po pełną pulę.

Stanislav Levy: Zdajemy sobie sprawę z siły przeciwnika. Widziałem ostatnie spotkanie Lechii, w którym wygrała na wyjeździe. Nasi rywale są pewni siebie, ale my jedziemy do Gdańska po punkty. Nie możemy popełniać takich prostych błędów, jak w ostatnich meczach, bo tylko w ten sposób będziemy mogli dobrze się zaprezentować. W ostatnich dwóch tygodniach pracowaliśmy nie tylko nad kondycją, ale także nad taktyką. Poprawialiśmy współpracę w defensywie. Przerwę na mecze reprezentacji wykorzystaliśmy głównie na treningi, żeby wszyscy piłkarze byli przygotowani na niedzielny pojedynek z Lechią. Skład ustalimy dopiero przed meczem, bo wahamy się z wyborem niektórych piłkarzy ze względów zdrowotnych. Wciąż nie wiadomo czy pojadą z nami Cristian Diaz i Johan Voskamp. Zawodnicy ci mieli długą przerwę w grze i jeszcze nie zadecydowaliśmy, czy do Gdańska pojadą obaj, jeden z nich czy żaden.

Co u biało-zielonych?

Przerwa reprezentacyjna bardzo przydała się Sebastianowi Maderze. Stoper Lechii miał czas, na wyleczenie kontuzji, której nabawił się podczas ostatniego wyjazdowego spotkania z Jagiellonią.

Również pozostali gracze nie narzekają na urazy, więc siły drużyn na niedzielny pojedynek zapowiadają się ciekawie.

Do kadry Lechii wrócił Łukasz Kacprzycki, który wrócił ze zgrupowania kadry U-19.

Bardzo ciekawie zapowiada się walka w środku pola, gdzie Łukasz Surma i Marcin Pietrowski będą usiłowali odciąć od gry Sebastiana Milę. Właśnie taki manewr wydaję się kluczem do zwycięstwa.

Kadra Lechii:

Bramkarze
1. Michał Buchalik
12. Bartosz Kaniecki

Obrońcy
5. Krzysztof Bąk
6. Jarosław Bieniuk
4. Piotr Brożek
26. Luis Santos Deleu
2. Rafał Janicki
13. Sebastian Madera

Pomocnicy
16. Andreu
29. Łukasz Kacprzycki
21. Mateusz Machaj
17. Marcin Pietrowski
19. Ricardinho
8. Łukasz Surma

Napastnicy
18. Kacper Łazaj
11. Grzegorz Rasiak
7. Abdou Razack Traore
14. Piotr Wiśniewski