Lechia Gdańsk fatalnie rozpoczęła rundę wiosenną, tracąc w ostatnich minutach zwycięstwa w meczach z Polonią Warszawa i Pogonią Szczecin.

W klubie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec kilku piłkarzy - informuje serwis sportowefakty.pl.

We wtorek w siedzibie klubu doszło do spotkania sztabu trenerskiego z działaczami. Po przeanalizowaniu przebiegu dwóch ostatnich meczów Lechii, podjęto decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec kilku piłkarzy. Ich personalia nie zostały jednak ujawnione.

Związane jest ono z ich postawą w tych spotkaniach. Do czasu zakończenia całej procedury nie chcemy jednak informować, ilu piłkarzy dotyczy to postępowanie, ani podawać ich personaliów. Wachlarz kar jest szeroki i w ciągu tygodnia powinny zapaść decyzje w tej sprawie – powiedział rzecznik prasowy Lechii Michał Lewandowski.

W kuluarach mówi się, że może chodzić o Rafała Janickiego i Piotra Wiśniewskiego, którzy w piątkowym meczu z Pogonią Szczecin zostali ukarani żółtymi kartkami. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a szczecinianie zdobyli wyrównującą bramkę już w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Tydzień wcześniej Lechia prowadziła 1:0 w wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa, by chwilę po zdobyciu bramki pozwolić rywalom na doprowadzenie do remisu.

Którzy piłkarze Waszym zdaniem ewidentnie zasługują na kary dyscyplinarne? Z perspektywy trybun czasem widać dużo więcej niż z ławki trenerskiej. Jesteśmy zatem ciekawi waszych propozycji.

Źródło: sportowefakty.pl / ekstraklasa.wp.pl