Po spotkaniu z Odrą Opole i niesamowicie ciekawej końcówce zakończonej zwycięstwem, Lechia ma już na koncie okrągłe 50 punktów a nasza sytuacja wygląda coraz bardziej kolorowo. Kto oprócz Biało-Zielonych jeszcze walczy o awans do Ekstraklasy? O tym w tym artykule. 

Na ten moment fotel lidera jest obsadzony przez gdańszczan, za nami na drugiej pozycji znajduje się Arka Gdynia, która ma 48 punktów. Obie drużyny jeszcze nie przegrały meczu w lidze w 2024 roku.

W tabeli ligowej w kwestii barażowych meczów robi coraz bardziej ciasno, co więcej na obecną chwilę różnica punktowa między miejscem trzecim a miejscem dziesiątym to 6 punktów.

Tuż za Lechią i Arką w tabeli jest drużyna GKS-u Katowice z imponującą formą, mająca 42 oczka, która ostatnio dopisała sobie następną wygraną w obecnym roku i na pewno jest to drużyna, która może namieszać na miejscach premiujących bezpośrednim awansem do elity. Tyle samo punktów na swoim koncie ma GKS Tychy różnica, między nimi jest taka, że klub w Tychach ma formę mocno w kratkę.

Na piątym i szóstym miejscu z 41 punktami znajduje się Wisła Kraków oraz Motor Lublin. Ich forma w tym roku jest dosyć zrównoważona, jedynie można wspomnieć, że klub z Krakowa wczoraj awansował do finału Pucharu Polski.

Poza miejscami barażowymi na chwilę obecną znajduję się kolejno: Górnik Łęczna (39 punktów), Wisła Płock (38 punktów), Miedź Legnica (36 punktów) i Odra Opole (36 punktów). Wszystkie te wymienione 4 drużyny są najbardziej możliwe jeszcze w walce o baraże dające awans do Ekstraklasy.

Według wyliczeń szanse Lechii na awans to 90%.