Zapraszamy na nasz tradycyjny przegląd wydarzeń ze Śląska Wrocław. Specjalnie dla nas z Dolnego Śląska raportuje Wojtek Peciakowski z portalu slasknet.com!

Wojtek Peciakowski (slasknet.com):

Tydzień w Śląsku upłynął pod znakiem rewelacji, jakie naraz wypuściły różne źródła. Chodzi oczywiście o informację, jakoby Śląsk Wrocław miał po ostatnich kiepskich wynikach drużyny rozglądać się za zastępstwem dla trenera Vitezslava Lavicki. Doniesienia traktowane z początku jako plotki podgrzał wywiad "Przeglądu Sportowego" z prezesem WKS-u Piotrem Waśniewskim, który ze stoickim spokojem przyznał, że klub zabezpiecza sobie inne trenerskie opcje. Dodał także, że nie jest zadowolony z wyników i przede wszystkim ze stylu gry wrocławian. Wygląda więc na to, że niedzielne starcie Śląska z Lechem może być meczem o "być albo nie być" nie jednego, a aż dwóch trenerów.

To nie koniec złych wieści, których ostatnio znacznie więcej niż tych pozytywnych. Wszystko wskazuje na to, że Śląsk straci jednego z najbardziej utalentowanych młodzieżowców, wyprodukowanych przez wrocławską akademię. Według najnowszych informacji bowiem szeregi Wojskowych opuści Marcin Szpakowski. Środkowy pomocnik ma wzmocnić latem pierwszoligową Koronę Kielce. Decyzja piłkarza podyktowana jest niezadowoleniem z obecnego statusu w drużynie.

Co tym razem na otarcie łez? Dobre wyniki niedawno założonego zespołu futsalowego. Po nieudanej inauguracji i następującej po niej rewolucji kadrowej futsalowy Śląsk wygrał już trzeci mecz z rzędu, rozbijając aż 10:4 GOKSIR Dobromierz. Wrocławianie są obecnie na drugiej pozycji w tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderującego BKKP Kobierzyce, jednak mają do rozegrania zaległe dwa spotkania, dzięki czemu przewaga lidera może stopnieć do zaledwie punktu.

Na koniec gratka dla niedzielnych graczy. W bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Miejskiego, a właściwie na jego terenie powstanie orlik do amatorskiej gry w piłkę. O planach budowy boiska poinformował niedawno na Facebooku aktywny medialnie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Boisko ma być otwarte już w przyszłym miesiącu, a powstanie na... terenie obecnego parkingu Stadionu Miejskiego! Zbudowane zostaną trzy boiska o wymiarach 24x45 metrów.

 

źródło: własne