Dzisiaj środa, a więc zapraszamy na tradycyjny przegląd sytuacji w Śląsku Wrocław. Specjalnie dla nas pisze Wojtek Peciakowski z portalu slasknet.com!

Wojtek Peciakowski (slasknet.com):

"Źle się dzieje w państwie wrocławskim" - tak możnaby zatytułować ten tekst, parafrazując klasyczny cytat z "Hamleta". Śląsk rozpoczął 2021 roku od dwóch fatalnych meczów wyjazdowych (0:0 ze Stalą Mielec i 0:2 z Piastem Gliwice), ale bardziej od straconych punktów bolał kibiców styl gry zespołu, a raczej jego kompletny brak. Zero goli i zaledwie trzy celne strzały w dwóch meczach? Nie trzeba mówić nic więcej. Szansa na zmazanie brzydkiego początku tego roku przyjdzie już w piątek we Wrocławiu, gdzie Śląsk nareszcie na własnym boisku podejmie Wisłę Kraków. Biorąc jednak pod uwagę wspomniany styl gry Wojskowych, mecz ten może być dla wrocławian ciężką przeprawą nie tylko ze względu na panujące warunki atmosferyczne...

Na domiar złego w swoim 10-minutowym dobrym występie w meczu z Piastem urazu nabawił się Rafał Makowski. Według naszych informacji czeka go około czterotygodniowa pauza.

Nie jest jednak tak, że niosę tylko złe wieści. Zespół seniorski to oczywiście coś dla kibica najważniejszego, ale nagrodę pocieszenia mogą stanowić np. rezerwy Śląska Wrocław. Drugi zespół świetnie poradził sobie w ostatnim sparingu, pokonując aż 7:1 Foto-Higienę Gać, z którą do niedawna rywalizowaliśmy jeszcze na poziomie trzecioligowym. W zespole Piotra Jawnego wystąpili świeżo sprowadzony do klubu z Manchesteru United Łukasz Bejger oraz pukający do pierwszego zespołu bram Mathieu Scalet. Obaj panowie byli ważnymi ogniwami drużyny w tym meczu. Mathieu Scalet strzelił trzy bramki, zaś Bejger do dobrego występu w obronie dorzucił asystę.

Cieszyć może także informacja, która obiegła piłkarski świat we wtorek. PZPN zaapelował do rządu o umożliwienie powrotu kibiców na trybuny. Przedstawiono także oficjelom plan takiego powrotu z zachowaniem bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Otwarcie trybun Stadionu Miejskiego już w marcu pozwoliłoby kibicom obejrzeć na żywo mecze z Legią Warszawa oraz Wisłą Płock, a także zbliżający się mecz przyjaźni z braćmi z Gdańska.

Raport kończymy informacją najbardziej pozytywną, a mianowicie powołaniem ze Śląska Wrocław do reprezentacji Polski. Niestety, nie chodzi o piłkarza z zespołu ekstraklasowego, jednak i tak należą się gratulacje. A komu? Joannie Wróblewskiej, pomocniczce żeńskiej drużyny Śląska Wrocław. Piłkarka została powołana na zaplanowany na 23 lutego zaległy mecz eliminacji ME kobiet z Hiszpanią.

źródło: własne