lechia

Niedawno minął fanklubowi LGFCE roczek. Dokładnie 23 czerwca. Jako początek działalności przyjęliśmy datę, kiedy to portale Lechia.pl oraz LwyPolnocy.pl oficjalnie poinformowały na swoich łamach o istnieniu jako pierwszego oficjalnego, zarejestrowanego w Klubie Lechia Gdańsk, fanklubu działającego poza granicami Polski.

 

Patrząc z perspektywy tego czasu trzeba przyznać, że przybyło wielu nowych członków, braliśmy udział w meczach i akcjach patriotycznych, czy charytatywnych. Szczegóły poniżej:

Mecze Lechii:

Polonia W - wyjazd 6 osób [relacja]; dom 1 osoba
Cracovia - dom 4 osoby
ŁKS - dom 3 osoby
Wisła - wyjazd 2 osoby 
Zagłębie - wyjazd 1 osoba 
Lech - dom 1 osoba ; wyjazd 2 osoby  
Śląsk - dom 4 osoby ; wyjazd 22 osoby  

Widzew - dom 2 osoby
Ruch - dom 3 osoby

Mecze Zgód:

Dundee Utd - Śląsk Wrocław (Dundee, Szkocja) : 9 osób [relacja]

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław - Puchar Polski: 1 osoba 
Fulham Londyn - Wisła Kraków (Londyn, Anglia): 28 osób [relacja]
Standard Liege - Wisla Kraków (Liege, Belgia): 14 osób [relacja]

Mecze Reprezentacji Polski:

Anglia - Polska U18 (Crewe, Anglia): 6 osób [relacja]

Akcje patrioryczne:


Uroczystości utworzenia mostu powietrznego Warszawa - Londyn, Polski Cmentarz w Newark - 16 osób [relacja]
Dzień Zadusznych na grobach Polskiego Cmentarza w Newark - 5 osób [relacja]

Akcje charytatywne:

Pomoc Arturkowi Rosie - LGFCE włączyło się w akcję pomocy Arturkowi. Zakupiliśmy okolicznościowe gadżety, z których dochód przeznaczony był dla chlopca, poza tym zebrano pieniądze które zostały przekazane na powyższy cel. [LGFCE: artykuł] [Lechia.net:artykuł 1 ; artykuł 2 ; artykuł 3]
Pomoc przy organizacji akcji oddawania krwi dla pana Pawła Kwiatkowskiego - ojca jednego z kibiców przebywających na emigracji. [artykuł 1 ; artykuł 2]
Pomoc Markowi Mizerze - jest to autorska akcja LGFCE, została zapoczątkowana przed wakacjami w zeszłym roku, czyli zaraz po utworzeniu fanklubu. Przez ten czas Mareczek otrzymuje od nas gadżety sportowe takie jak koszulki, czy szaliki różnych klubów piłkarskich (w większości angielskich, lecz nietylko) oraz nasze, fanklubowe. Najbardziej skupiamy się na dniu jego urodzin na początku sierpnia oraz na Bożym Narodzeniu... Rodzicom Mareczka staramy się przekazywać skromne kwoty pieniężne które udaje nam się zbierać, aby pomóc w rehabilitacjach małego wielkiego Biało - Zielonego kibica. [Serwis Internetowy o Mareczku , artykuł]

Co w przyszłości?

W najbliższym czasie czeka nas zlot kibiców Lechi, Wisły i Śląska oraz ich zgód, który odbędzie się w Anglii, a który organizuje LGFCE wraz z Wisła FC Londyn.
Zlot odbędzie się na jednej z Brytyjskich plaż, wszelkie szczegóły dotyczące zlotu uzyskać można od Lwów Północy lub pisząc na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponadto będziemy obecni na tegorocznych obchodach Dnia Zadusznych na Polskim Cmentarzu w Newark. Wszelkie szczegóły podamy w późniejszym terminie i w osobnym artykule. 
Braci chętnych wziąć udział w uroczystościach w Newark, jak i w zlocie kibisów ŚWL serdecznie zaprszamy.
LGFCE - PIERWSZY kROK ZA NAMI!
AVE LECHIA!  

 

Źródło: LGFCE

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora