fotka

Co łączy Przemysława Saletę, Grażynę Wolszczak, Jacka Bąka i piłkarzy Lechii Gdańsk?

Wszyscy oni są… Krewniakami! Nasz klub dołączył do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Krewniacy”.

Lechia Gdańsk włączyła się w pomoc potrzebującym, którzy np. ucierpieli w wypadkach i teraz potrzebują krwi. Stąd udział klubu w dużej akcji, mającej na celu ratowanie ludzkiego życia.

- Obecnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku ma zapasy grupy krwi 0 Rh-, 0 Rh+, A Rh+, A Rh-, B Rh-  wyłącznie na cztery dni. To niewiele, a potrzeby są duże – zaznacza Piotr Szewczyk z Grupy Dystrybucyjnej „Krewniacy”.

Piłkarze Lechii propagują ideę honorowego krwiodawstwa, wzięli też udział w sesji fotograficznej. Wizerunek zawodników będzie wykorzystany do  promocji zbiórek krwi, Brel-Ok-a Krewniaków oraz innych inicjatyw w Trójmieście, a dotyczące krwiodawstwa. Dodatkowo w kilkunastu miejscach Gdańska i Sopotu trwa kampania billboardowi, zachęcająca wszystkich gdańszczan i kibiców Lechii do uczestnictwa w tej szczytnej akcji. – Kibice naszego klubu już wielokrotnie pokazywali, że mają biało-zielone serca i można na nich liczyć. Dlatego mam nadzieję, że również teraz przyłączą się do akcji i chętnie wezmą udział w zbiórce krwi – mówi dyrektor Lechii Błażej Jenek. To między innymi on wraz z kilkoma innymi pracownikami klubu odda krew dla ratowania ludzkiego życia.

- Zachęcam do udziału wszystkich zdrowych i pełnoletnich mieszkańców Gdańska. Mamy okazję dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia podzielić się cząstką siebie z potrzebującymi – mówi na zakończenie Piotr Szewczyk.

Wszyscy chętni będą mogli oddać krew w specjalnie przystosowanym do tego celu Ambulansie Krewniaków, który będzie stał w piątek 23 października w godz. 9-15 w Gdańsku obok Hali Targowej ul. Kazimierza Górskiego 1.
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora