Nareszcie są. Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji rozpoczęły się w czwartek wysokim zwycięstwem gospodarzy nad Arabią Saudyjską, a to dopiero początek czekających nas emocji.

Mundialowa gorączka udziela się nie tylko kibicom, ale i piłkarzom. Ci grający w Ekstraklasie rozpoczynają już przygotowania do zbliżającego się sezonu, jednak przez najbliższy miesiąc swój czas dzielili będą pomiędzy piłkarską murawę a skierowany na rosyjskie boiska ekran telewizora.

WESOŁE ZGRUPOWANIE

Już 25 czerwca Lechia ruszy na pierwszy z dwóch obozów, na których będzie kontynuowała przygotowania do nowego sezonu Ekstraklasy. Oznacza to, że jeszcze w trakcie fazy grupowej podopieczni Piotra Stokowca zabiorą mundialowy szał do Cetniewa razem ze sobą.

– Gdy podczas Euro 2016 Portugalia grała przeciw Polsce, przebywaliśmy z drużyną na obozie w Gniewinie. To była katastrofa! – żartuje Flavio, wspominając rozegrany we Francji turniej. – Razem z Marco oglądaliśmy mecz w swoim pokoju, a kiedy Polska wyszła na prowadzenie, około piętnastu zawodników przybiegło do nas świętować bramkę Polaków. Ostatecznie jednak wygraliśmy po rzutach karnych – przypomina z uśmiechem.

Teraz też będziemy podczas Mundialu na zgrupowaniu. Razem będziemy oglądali mecze, kibicując Polsce i Portugalii. Trzymamy kciuki za obie drużyny i mamy nadzieję, że zajdą daleko! – zapewnia Portugalczyk.

Posłuchaj całej rozmowy:

źródło: radiogdansk.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora