lechia

Z naszym najbliższym rywalem czyli Legią Warszawa mamy chyba najgorszy z możliwych bilans spotkań. Na 47 dotychczasowych pojedynków Lechia wygrała zaledwie 7 a aż 32 razy doznała porażki.

Pierwszy raz oba zespoły spotkały się ze sobą 9 listopada 1947 w eliminacjach do rozgrywek o wyłonienie mistrza. Mecz rozgrywany był w Warszawie i Legia wygrała 5:2. Później praktycznie co roku dochodziło do rywalizacji obu jedenastek, gdyż Lechia występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Niestety na początku lat 60-tych zadomowiliśmy się na dobre w niższych ligach i do ponownej konfrontacji doszło dopiero w połowie lat 80-tych.

Pierwsze zwycięstwo biało-zielonych miało miejsce 16 listopada 1952 roku gdy obie drużyny spotkały się w Pucharze Polski. Lechia wygrała ten mecz 3:0.

Od wielu lat Lechia nie ma patentu na Legię podczas meczów rozgrywanych w Gdańsku. Ostatnie zwycięstwo biało-zieloni odnieśli rok temu pokonując Warszawiaków 2:1 zaś przedostatnie aż 55 lat temu 26 października 1956 roku, gdy pokonali Legię 3:1.

Niestety w obecnym sezonie własne boisko nie jest atutem dla piłkarzy Lechii i ciężko będzie o 3 punkty ale My Kibice w to mocno wierzymy!

Warto też podkreślić, że w ostatnich pięciu meczach to Lechia zdobyła więcej punktów od Legii!

Zobacz pełną historię spotkań Lechii Gdańsk z Legią Warszawa

Lechia Gdańsk

Źródło: własne