lechia

W poniedziałek odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miasta Wrocławia oraz architektów budowanego nowego stadionu wraz z kibicami Śląska.

Tematem przewodnim była kolorystyka siedzisk na budowanej nowej arenie dla Śląska…

Podczas dyskusji wyszło, że architekci i kibice mają odmienną wizję kolorystki krzesełek na nowym stadionie Śląska. Podczas wymiany argumentów kibice podnosili aspekty barw klubowych, a architekci estetyki i swoich wizji. Przedstawili oni kilkanaście projektów kolorystyki trybun w tym żadnego zielonego. Jednak stowarzyszenie „Wielki Śląsk” przygotowało się dobrze do tego spotkania i jego przedstawiciele przynieśli własne projekty. Nie trafiały one do architektów, bo uważali oni, że cały obiekt za bardzo będzie nasycony zielenią. Według nich podświetlana na zielono elewacja stadionu i zielona murawa sprawią, że wszystko będzie się zlewało z zielonymi krzesełkami. Kibice pokazali jednak, oraz podali kilka przykładów, gdzie zielone trybuny bardzo ładnie współgrają w murawą.

Śląsk

Mimo ponad godzinnej dyskusji architekci nie byli do końca przekonani co do pomysłów kibiców. Pocieszające natomiast jest to, że prezes Śląska pan Piotr Waśniewski poparł stanowisko kibiców. Również Dyrektor Departamentu ds. społecznych Michał Janicki rozumiał kibiców i zadeklarował poparcie dla zielonych krzesełek na nowym stadionie. Wszystko rozstrzygnie Prezydent Wrocławia, pan Rafał Dutkiewicz, który ma ostateczne zdanie w tej sprawie.

Źródło: Wielki Śląsk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora