Nasze zgody z ekscytacją czekały na wyniki losowania par eliminacyjnych do europejskich Pucharów. My niestety musieliśmy obejść się ze smakiem.

I tak, Wisła Kraków w II rundzie trafiła na mistrza Łotwy - Skonto Ryga. Ta wiadomość na pewno ucieszyła fanów Biało-Zielonych, którzy w pamięci mają jeszcze niedawny wyjazd do Tallina. I tym razem Lechistów napewno nie zabraknie, chociaż martwić może mała pojemność obiektu w Rydze - jest to jedynie 9500, z czego sektor gości liczy pewnie ok. 500 miejsc. Pierwszy mecz w Rydze, 12 lub 13 lipca. Rewanż tydzień później na R22.

Śląsk tym czasem, na tym samym poziomie eliminacji, ale Ligi Europejskiej, trafił na rywala z Szkocji. Jest nim czwarty zespół Szkockiej Premier League - Dundee United. Brytyjskie klimaty pewnie przypadną fanom Śląska do gustu, gdyż każdy taki wyjazd jest bardzo klimatyczny. Stadion w Dundee - Tannadice Park, może pomieścić 14 209 osób. Jest to jednak rywal wymagający i miejmy nadzieje, że Wrocławianie nie zakończą swojej europejskiej przygody już w tej fazie rozgrywek. Oba zespoły spotkają się po raz pierwszy 14 lipca, rewanż tydzień później.

Jagiellonia natomiast, trafiła na kazachski Irtysz Pawłodar. Na rywali w III rundzie czeka Legia.

Źródło: Własne