W piątkowy wieczór nasi bracia ze Śląska zmierzyli się w pojedynku derbowym z Zagłębiem Lubin.

Poniżej zamieszczamy relację z nowego oficlajnego serwisu kibiców Śląska Wrocław http://kibiceslaska.pl:

Piłkarsko mecz zakończył się tak jak się spodziewano, a więc zwycięstwem wrocławian 2-0. Nasze Orły zagrały z ambicją i determinacją, dzięki temu potwierdziliśmy swoją dominację nad rywalem określającym się jako WZL, czyli  Wieś Za Legnicą. Kibice KGHM Lubin, mimo mega mobilizacji, dopłat do autokarów i wsparcia przez wszystkie zgody, nie wykorzystali puli 2000 biletów, o które tak mocno walczyli – przyjechali w liczbie nieco ponad tysiąc osób. Teraz okazało się, jakim dysponują potencjałem i do kogo mogą się równać w Polsce. Gdyby dostali 1000 biletów, mówiliby, że gdyby mieli więcej, to przyjechaliby nawet w 5000 – a tak sprawa została już wyjaśniona. Może gdyby się tak nie napinali, to liczba w jakiej przyjechali zostałaby przyjęta jako wynik naprawdę niezły, biorąc pod uwagę ich potencjał, ale w tym wypadku śmieszne wydają się tłumaczenia, że „nie wszyscy mogli przyjechać, bo górnicy 2,3 i 4 zmiany nie mieli wolnego”…

Na ten mecz chłopaki z US przygotowali prostą w zamyśle, ale bardzo interesującą i efektowną oprawę z olbrzymią sektorówką w barwach naszego klubu, do tego doszły tysiące serpentyn wypuszczonych po zejściu flagi. Wtedy też odpalone zostały race oraz ukazało się kilkaset transparentów w barwach Śląska oraz flag machajek. Na płocie uzupełniał to transparent z napisem „To jest właśnie UltraS”. Oprawa mocno na plus mimo zgrzytu, jaki wywołało odpalenie przez trzech idiotów rac pod sektorówką.

Należy dodać, że na tym meczu wisiały tylko flagi naszych fanclubów oraz flaga grupy Ultras Silesia, która obchodziła 5-lecie istnienia.

Pełna relacja tutaj

{joomplucat:1318 limit=9|columns=3}

zobacz całą galerię

Źródło: kibiceslaska.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora