Po krótkiej przerwie świąteczno-noworocznej powracamy z regularnymi raportami o aktualnej sytuacji w Śląsku Wrocław. Nowy Rok przynosi także pewne zmiany - od teraz specjalnie dla nas raporty pisał będzie Wojtek Peciakowski z portalu slasknet.com. Zapraszamy!

Wojtek Peciakowski (slasknet.com):

Co słychać w Śląsku? Na pewno najgorętsze są newsy transferowe, jednak pod tym względem we Wrocławiu miało być tej zimy skromnie. Włodarze klubu jeszcze w grudniu zapowiedzieli, że transferów nie będzie. Na szczęście dziś już wiemy, że prawdopodobnie nie jest to prawda, bowiem trener Wojskowych, Vitezslav Lavicka, zakomunikował dyrektorowi sportowemu konieczność sprowadzenia środkowego obrońcy w miejsce kontuzjowanego Wojciecha Golli. WKS ma co prawda w odwodzie, chociażby Marka Tamasa, który grał już w duecie z Israelem Puerto, jednak prawdopodobnie do rywalizacji o miejsce na środku defensywy dołączy na zasadzie wypożyczenia Maciej Wilusz. Równie aktualny jest temat sprowadzenia z... Manchesteru United młodzieżowca Łukasza Bejgera. Śląsk złożył Czerwonym Diabłom ofertę za tego obrońcę. Słyszało się także o możliwych transferach do klubu (Pirulo) oraz z klubu (wypożyczenie Samca-Talara do Widzewa), ale dyrektor sportowy Dariusz Sztylka w wywiadzie dla ŚLĄSKnetu zdementował te dwie plotki. Mówi się także o zainteresowaniu belgijskiego Club Brugge młodzieżowcem WKS-u, Mateuszem Praszelikiem, ale temat ten nieco ucichł, zaś Dariusz Sztylka przyznał we wspomnianym wcześniej wywiadzie, że za Mateusza Praszelika właśnie, a także za Erika Exposito oczekuje ofert wyższych niż te, które otrzymał klub w tym okienku.

20.11.2020 GDANSKPILKA NOZNA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2020/2021MECZ LECHIA GDANSK - WKS SLASK WROCLAWFOT. ANNA LANGOWSKA / LECHIA.NET

A co słychać w klubie poza transferami? Piłkarze oraz trenerzy udali się właśnie na obóz przygotowawczy w tureckiej Antalyi. Wrocławianie spędzą w Turcji 12 dni, w których trakcie rozegrają trzy mecze towarzyskie - z FK Novi Pazar (w zastępstwie za zdziesiątkowany koronawirusem Slovan Bratysława), następnie z ukraińskim Olimpikiem Donieck, zaś sparingowe granie zakończy potyczka z Crveną zvezdą Belgrad.

Ważny dla kibiców jest także temat budowy nowej infrastruktury dla Akademii Śląska. Według magistratu od kilku miesięcy trwa poszukiwanie jak najlepiej zlokalizowanego gruntu pod budowę i wydaje się, że w końcu coś w tym temacie może się ruszyć. W niedawnej rozmowie z mieszkańcami prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przyznał nieco między wierszami, że możliwą lokalizacją dla nowej akademii będą wrocławskie Nowe Żerniki. To prężnie rozwijająca się dzielnica co prawda na obrzeżach Wrocławia, jednak znajdująca się w niewielkiej odległości od Stadionu Miejskiego, na którym Wojskowi rozgrywają swoje domowe mecze.

 źródło: własne