W zeszłym tygodniu Śląsk gościł u siebie Lechię. W meczu przyjaźni padł remis 1:1. Co jeszcze działo się w ostatnich dniach we Wrocławiu? Zapraszamy na raport od Wojtka Peciakowskiego z portalu slasknet.com.

Wojtek Peciakowski (slasknet.com):

W meczu przyjaźni Śląsk Wrocław na własnym terenie podzielił się po bratersku punktami z Lechią Gdańsk. Bramkę dla WKS-u zdobył Exposito, a dla gości po karygodnym błędzie Soboty Tomasz Makowski, dla którego był to pierwszy gol w Ekstraklasie. Kibiców Śląska mogła cieszyć zwłaszcza pierwsza połowa, w której obie strony wymieniały się akcjami w naprawdę imponującym tempie. Mimo remisu fani Śląska patrzą w ligową przyszłość z nadzieją. Miło było popatrzeć także na kulisy spotkania, a konkretnie zebranych pod stadionem kibiców, którzy z daleka dopingowali drużynę.

100421kas0061

W minionym tygodniu aż dwa mecze rozegrały także rezerwy Śląska. W niedzielę drugi zespół pokonał 3:2 Bytovię Bytów po bardzo emocjonującym meczu. Piłkarze i kibice z nadzieją patrzyli na kolejne, środowe spotkanie, w którym rezerwy Śląska podjęła na własnym terenie Chojniczanka. Niestety, gospodarze zafundowali naszym zimny prysznic, rozbijając rezerwistów WKS-u aż 6:0!

Niewiele pokazali nasi wypożyczeni piłkarze - tym razem bez asyst czy bramek zarówno Piotr Samiec-Talar, jak i Damian Gąska. Na wyróżnienie zasłużył jednak obecny piłkarz Śląska Piotr Celeban. Kibice oraz eksperci wyłonili bowiem trzech nowych członków Galerii Legend Ekstraklasy. Jedną z "nowych" legend jest właśnie Piotr Celeban. Oprócz stopera Śląska do prestiżowej galerii trafili Miroslav Radović oraz Gerard Badia.

źródło:  własne