Jak co tydzień zapraszamy na raport z Wrocławia! Specjalnie dla Nas o Śląsku Wrocław pisze Wojtek Peciakowski z portalu slasknet.com!

Wojtek Peciakowski (slasknet.com):

W końcu zaczynamy raport czymś pozytywnym! Śląsk wygrał swój pierwszy mecz w 2021 roku. Wrocławianie na własnym stadionie podejmowali zajmującą wysokie drugie miejsce Pogoń Szczecin i trzeba przyznać, że fani WKS-u, pamiętając poprzednie spotkania, nie byli najlepszej myśli. Pogoń szybko objęła prowadzenie, a gra Śląska przypominała tę z poprzednich meczów. Cud wydarzył się jednak pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Erik Exposito zdobył dwie bramki w zaledwie trzy minuty. Hiszpan najpierw wyrównał po dośrodkowaniu Dino Stigleca, uderzając głową. Stipica był blisko i nawet interweniował, jednak nie zdołał zmienić toru lotu piłki tak, by powstrzymać ją przed wpadnięciem do siatki. Kilka minut później Exposito wyprowadził Śląsk na prowadzenie potężną bombą z pola karnego po tym, jak piłka spadła mu pod nogi w trakcie obiecującej akcji Śląska. Do końca meczu było nerwowo, obie strony miały swoje szanse, ale Śląsk, zupełnie nie w swoim stylu, nie dał sobie wbić gola w końcówce i dowiózł wygraną do końca.

Wcześniej tego samego dnia swój mecz rozgrywał zespół rezerw. Drugi zespół Śląska rozpoczął granie w 2021 roku od podziału punktów. Wojskowi zremisowali z Błękitnym Stargard 1:1. Gola dla wrocławian zdobył Grzegorz Kotowicz.

Skończyła się niestety zwycięska seria zespołu futsalowego. Śląsk Wrocław przegrał w meczu na szczycie z BKKP Gminy Kobierzyce  7:9. (6:4).  Śląsk był bardzo blisko wygranej, dającej  realne szanse na baraże o I ligę, ale zaskakująco słaba końcówka wszystko przekreśliła. Przegrana z liderem dała rywalom pewne zwycięstwo w lidze. Śląsk rozegra jeszcze spotkanie z Madness Chocianów.

Na koniec trochę prywaty. 20 LAT ŚLĄSKNETU! Moja redakcja świętowała w miniony weekend 20-lecie. Dokładnie dwie dekady temu w Internecie pojawiła się pierwsza wersja naszej strony. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, którzy z ogromną pasją tworzyli i rozwijali serwis, dzisiaj z dumą  możemy stwierdzić, że ŚLĄSKnet to obecnie topowy klubowy portal w Polsce. 27800 newsów, tysiące galerii zdjęć i filmów, niezliczona liczba kilometrów przejechana za naszym ukochanym Śląskiem Wrocław. Różnie można wyrażać sympatię do klubu - grupka pasjonatów 20 lat temu postanowiła rozpocząć misję sławienia WKS-u poprzez stworzenie jednej z pierwszych klubowych stron internetowych.