Prezentujemy krótką relację LGFCE z obchodów Zbrodni Katyńskiej w Manchesterze, które miały miejsce 12.04.2014 roku.

Tego dnia ŚWL zebrało się w +/- 20 osób. Poza nami widoczni chłopacy z Emigracyjnego Bratersta (ŁKS, Zawisza, GKS Tychy) ok. 10-15 osób raz pojedyncze osoby z Hutnika, Ruchu, Polonii Przemyśl, Unii Tarnów oraz Patrioci z Bradford.

Mimo, że całe uroczystości były zaplanowane na 13:45 my zbieramy się pod cmentarzem już chwilę przed 13:00. Krótkie rozmowy, plan działania, złożenie wieńca i ruszyliśmy na cmentarz.

Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że organizatorzy nie zaczęli uroczystości (jeśli można to nazwać uroczystościami lub obchodami...) o 13:45 tylko... wcześniej spokojnie z 15 min. Mimo to grzecznie podchodzimy rozwieszamy flagi i uczestniczyliśmy w ostatnich 15 min całego wydarzenia.

Po wszystkim złożyliśmy mały wieniec oraz odpaliliśmy znicze. Ludzie z tzw. Starej Emigracji podchodzili i pytali się nas kim jesteśmy oraz dziękowali za postawę i przybycie.

Chwila refleksji, rozmów i ruszyliśmy w drugie miejsce - grób polskich żołnierzy i pilotów. Tam ponownie rozwieszamy flagi, odpalamy znicze oraz w asyscie rac okrzykami przypominamy, że pamiętamy o Polskich Bohaterach.

Cześć i Chwała Bohaterom!

{joomplucat:1397 limit=4}

Zobacz całą galerię

Źródło: LGFCE

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora