lechia

W minioną niedzielę odbyło się zebranie fanklubów Lechii Gdańsk. Omawiano ich dotychczasową działalność oraz plany na nadchodzący sezon. Do Gdańska przybyli przedstawiciele z 14 miast, którzy wybrali nową Radę Fanklubów.

Dotychczasowa w skład Rady wchodziło trzech kibiców. W dniu wczorajszym jednogłośnie postanowiono zwiększyć jej liczebność do pięciu osób.

Po wyborach w Radzie Fanklubów znaleźli się Jacek Tomków z Dzierzgonia, Robert Nogga ze Starogardu Gdańskiego, Dariusz Ćwikałowski z Kościerzyny, Piotr Trusiński z Tczewa oraz Jan Sobol z Sopotu.

Przypominamy, iż Rada Fanklubów stanowi oficjalną reprezentację kibiców z ośrodków położonych poza Gdańskiem. Patronat nad nią sprawuje Stowarzyszenie „Lwy Północy”. Rada występuje jako strona we wszelkich kwestiach związanych z działalnością fc i ich współpracy z klubem oraz Stowarzyszeniem.

Fankluby oprócz wybrania swoich przedstawicieli przedstawiały swoje dotychczasowe działania oraz określały plany na przyszłość. Chcą one jeszcze bardziej popularyzować Lechię Gdańsk w regionie, co ma na celu przyciągnięcie nowych fanów.

Ostatni rok był na tym polu przełomowy, gdyż większość oficjalnych fanklubów Lechii przeprowadziła głośne akcje, które już przynoszą oczekiwane efekty. Mamy nadzieję, iż nowy sezon przyniesie jeszcze lepsze rezultaty w propagowaniu miłości do naszej Lechii.

Źródło: Lwy Północy