Do piątku 12 grudnia było można dostarczać prace plastyczne na konkurs dla dzieci z tczewskich szkół podstawowych pt. "Lechia i Ja", zorganizowanego przez kibiców Lechii Gdańsk z Tczewa (LGFT).

W czwartek 18 grudnia ogłoszono laureatów.

Łącznie na konkurs dostarczono aż 37 prac, zatem o 9 więcej niż 2 lata temu, kiedy tematyką był "Tczew i Lechia". W tym miejscu wyróżnić trzeba organizację w dwóch szkołach SP11 i SP 10, z których pochodziło odpowiednio 19 i 14 prac. Technika ich wykonania była dowolna, od kredki, po farbki, wycinanki, figury 3D czy kolaż. Komisja konkursowa, składająca się z 5 przedstawicieli LGFT, po długich i burzliwych naradach postanowiła wyróżnić 11 prac, z których wybrano ich zdaniem 3 najlepsze. I miejsce trafiło do 10-letniego Dawida Waszelewskiego z SP 10, który wygrał karnet na Lechię na rundę wiosenną wraz z opiekunem, zaś dla swojej całej klasy voucher, podlegający wymianie na darmowe bilety. II miejsce zgarnął Adam Janczak również z SP10. Najniższe miejsce na podium przypadło natomiast Aleksandrze Wojciechowskiej z SP12.

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowane jest na styczeń, o czym zainteresowani zostaną poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem. Jest szykowana również specjalna niespodzianka dla szkoły laureata, czyli SP10.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu i już teraz zapraszamy do udziału w innych przedsięwzięciach przez nas organizowanych. Osobne podziękowania dla fundatorów części nagród: klubu "Lechia" Gdańsk, Stowarzyszeniu Kibiców "Lwy Północy", serwisowi Lechia.net, Unii Tczew oraz Sylwii Zapisek.

Zobacz całą galerię

Wyniki konkursu:
I miejsce: Dawid Waszelewski, 10 lat, SP10
II miejsce: Adam Janczak, 12 lat, SP10
III miejsce: Aleksandra Wojciechowska, 9 lat, SP12
Wyróżnienie: Igor Rączkowski, 11 lat, SP10
Wyróżnienie: Dawid Zajdel, 12 lat, SP10
Wyróżnienie: Bartosz Miler, 8 lat, SP10
Wyróżnienie: Oliwia Brzozowska, 11 lat, SP11
Wyróżnienie: Karolina Latus, 12 lat, SP11
Wyróżnienie: Zosia Jelonek, 11 lat, SP11
Wyróżnienie: Milena Świgoń 11 lat SP11
Wyróżnienie: Natalia Lidzińska 11 lat SP11

Źródło: LGFT

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora