Tak jak co roku tak i w tym Lechiści z LGFCE wybrali się do Newark gdzie 27 Października odbyły się uroczystości zaduszne na cmentarzu wojennym.

W tym roku uroczystości zgromadziły dużą liczbę uczestników. Największą z nich byli kibice.

Chwilę przed 15 uroczystości rozpoczął krótki przemarsz spod głównej bramy cmentarza aż pod pomnik oraz groby polskich żołnierzy. Okoliczny płot zdobią flagi (LGFCE Patriots, LGFT Tczew, Unia Tarnów – Emigranci, Wisła EmigranTS, Śląsk Wrocław- Emigranci UK, Bałtyk Gdynia, Resovia Polska) oraz transparent dla zasłużonego kibica gdańskiej Lechii – Ś.P. Dufo.

Tego dnia gdańska Lechię reprezentowało piętnastu kibiców zrzeszonych w LGFCE (Lechia Gdańsk Fan Club England). Poza kibicami Lechii byli również kibice zaprzyjaźnionych klubów – Wisły Kraków oraz Śląska Wrocław. Widoczni byli również kibice Polonii Przemyśl, Unii Tarnów, Miedzi Legnica, Bałtyku Gdynia, Unii Nowa Sarzyna, Resovii Rzeszów, Arki Gdynia, ROW Rybnik (żużel), Górnika Wałbrzych, GKSu Tychy, Legii Warszawa, Gwardii Koszalin.

Po wygłoszonych przemówieniach następuje odśpiewanie pieśni "Boże coś Polskę" poprzedzone melodią trąbki oraz dwiema minutami ciszy. Następnie pod pomnikiem zostają złożone wieńce, kwiaty oraz podpalone znicze. Godne wspomnienia jest to że po uroczystościach Pan prowadzący uroczystości kieruje podziękowania w stronę środowiska kibicowskiego za tak liczne przybycie i pamięć o Polskich Bohaterach. Warte wspomnienia jest również to że przekazaliśmy szalik Lechii jednej z kombatantek oraz złożyliśmy słowną deklarację, że pamiętamy i będziemy pamiętać oraz, że co roku będziemy się pojawiać by uczcić pamięć Polskich Bohaterów.

{joomplucat:1333 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię

Po uroczystościach gdy wszyscy już się rozeszli zostajemy MY – kibice by wspólnie zrobić zdjęcie pod pomnikiem, odpalić race oraz zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego i “Cześć i chwała bohaterom”.

Po wszystkim udajemy się do pobliskiego pubu który mieści się na lodzi by wspólnie spędzić czas, porozmawiać. Po ok. godzinie czasu udajemy się na zewnątrz by wspólnie zrobić zdjęcie, odpalić race oraz rozwiesić transparent poświęcony Ś.P. Dawidowi Zapisek. Po wszystkim część udaje się do domów a część zostaje w pubie.

Szczególne podziękowania dla K. z Tczewa za pomoc w zorganizowaniu przepięknego wieńca oraz zniczy.

DLA NAS TO RZECZ ŚWIĘTA – LECHIA PAMIĘTA!

Źródło: LGFCE

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora