W sobotę Biało-Zielone Ladies Gdańsk w finałowym turnieju mistrzostw Polski Rugby 7 pokonały w finale Legię Warszawa 19:12 i zostały mistrzyniami Polski. Dla gdańszczanek był to 14. tytuł mistrzowski w historii.

W pierwszym sobotnim meczu finałowego turnieju MP rozgrywanym w Gdańsku o godzinie 13:40 Biało-Zielone Ladies pokonały AZS AWF-Warszawa 67:0, a 40 minut później rozgrywały mecz z Mazovią Mińsk Mazowiecki i wygrały 43:0.

O mistrzostwo Polski Biało-Zielone walczyły z Legią Warszawa, z którą spotkały się po raz ósmy w sezonie w finale. Początek finałowego meczu lepiej rozpoczęły podopieczne Janusza Urbanowicza, kiedy w pierwszej akcji prowadziły 5:0 po przyłożeniu Małgorzaty Kołdej. Później gdańszczanki przegrywały 5:7, a tuż przed przerwą zawodniczki Legii zdobyły punkty z przyłożenia i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 5:12.

Rugbistki Biało-Zielonych po przerwie wyszły na boisko odmienione, bowiem nie minęła chwila, a na tablicy wyników na stadionie przy ulicy Grunwaldzkiej 244 było 12:12 i spotkanie zrobiło się bardzo emocjonujące. Przez następne pięć minut obie drużyny miały swoje sytuacje do zdobycia punktów. Po chwili Biało-Zielone wróciły na prowadzenie za sprawą Katarzyny Kozłowskiej, która po indywidualnej akcji wdarła się na pole punktowe, a po chwili po podwyższeniu punkty zdobyła Martyna Wardaszka i tym samym ustaliła wynik wielkiego finału na 19:12.

Dla Biało-Zielonych Ladies Gdańsk był to 14. tytuł mistrzostw Polski Rugby 7 w historii. Gratulacje dla zespołu oraz sztabu!