W sobotę piłkarki Lechii Gdańsk przegrały 0:7 w Szczecinie z liderkami Ladies Football Academy.

Do sobotniego meczu z liderkami III ligi kobiet gr. 2 Ladies Football Academy Szczecin podopieczne Artura Kaima przystępowały w niepełnym składzie. Kadra Lechii liczyła tylko 13 zawodniczek, bowiem kilku z nich zabrakło m.in. kapitan Sary Strychalskiej czy Oliwii Wróblewskiej, która w poprzednim spotkaniu z KS-em Pszczółki otrzymała czerwoną kartkę. Początkowo gdańszczanki utrzymywały czyste konto przeciwko faworytkom i trwało do 28. minuty, kiedy po raz pierwszy do siatki trafiła Marcelina Biskupska. Jak się później okazało, ta zawodniczka rozwiązała worek z bramkami, bo po dwóch minutach bramkę zdobyła Marta Filipowicz, a tuż przed przerwą trafienie zanotowała Ewa Sobolewska i szczecinianki po pierwszej połowie prowadziły 3:0.

Czwartą bramkę zawodniczki Ladies Football zdobyły w 63. minucie za sprawą Klaudii Nowackiej, a sześć minut później na listę strzelczyń wpisała się Karolina Karaczyn. W 77. minucie gola numer sześć zdobyła Kamila Ścigajło, a w końcówce spotkania wynik na 7:0 dla Ladies Football Academy ustaliła Ewa Sobolewska.

Zawodniczki Lechii Gdańsk po 14 meczach plasują się na szóstej lokacie w tabeli III ligi kobiet gr.2 i dotychczas zdobyły 13 punktów. Następne spotkanie rozegrają 18 maja o godzinie 13 w Gdańsku, a ich rywalkami będzie Victoria Sianów.

Ladies Football Academy Szczecin - Lechia Gdańsk 7:0 (3:0)

Skład Lechii: Julia Węsierska - Kryspina Bukowska, Martyna Ciesielska, Klaudia Gocel, Jagoda Grześkowiak, Nikola Małoszycka, Aleksandra Perlik, Zofia Pierzchlińska (68' Jolanta Kuźdub), Alicja Piotrkowska, Helena Szprada, Zuzanna Urban (K)

Akademia Lechii Gdańsk organizuje latem obozy dla dzieci urodzonych od 2010 do 2017 roku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu!