W sobotę w ramach 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 juniorzy Lechii Gdańsk przegrali na wyjeździe z juniorami Odry Opole 1:2. Jedyną bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Maciej Zając.

10 września podopieczni Wojciecha Kustonia w ostatnim spotkaniu u siebie pewnie pokonali rówieśników Rakowa Częstochowa 3:1. Dzięki temu zwycięstwu juniorzy Biało-Zielonych jechali w dobrych nastrojach do Opola, gdzie mieli zmierzyć się z Odrą o godzinie 12. Co ciekawe tego samego dnia, tyle że osiem godzin później pierwsza drużyna Lechii Gdańsk miała się zmierzyć z Odrą Opole w meczu I ligi (0:0).

Przez pierwsze dwadzieścia minut utrzymywał się bezbramkowy remis. Niestety nie potrwało to długo, ponieważ w 22. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kacper Drąg. Sześć minut później na 2:0 dla Odry podwyższył Jan Zatajski i sytuacja Lechii zrobiła się nieciekawa. Bramkę kontaktową w 35. minucie dla Lechii zdobył Maciej Zając i tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla juniorów z Opola. W drugiej odsłonie wydawało się, że juniorzy Lechii zdobędą przynajmniej bramkę dającą punkt, ale w drugiej połowie więcej goli nie padło i punkty zostały w Opolu.

Juniorzy Lechii po sześciu kolejkach Ligi Centralnej Juniorów U-17 grupy zachodniej znajdują się na 8. miejscu w tabeli. W następnym meczu zagrają z juniorami Lecha Poznań w niedzielę 24 września o godzinie 12.

Odra Opole U-17 - Lechia Gdańsk U-17 2:1 (2:1)

Bramki: Kacper Drąg 22, Jan Zatajski 28 - Maciej Zając 35

Lechia U-17: Kamil Nowak - Borys Jesionowski (75. Paweł Gruchalski), Wojciech Madej (K), Bartosz Pieczka (77. Alan Łodożyński), Oliwer Pospieszny, Natan Sobiech, Oskar Treder, Lukas Williams (60. Jakub Richert), Alan Wiśniewski, Julian Woźniak, Maciej Zając (68. Jeremi Iwanicki)