W sobotę 19 sierpnia juniorzy Lechii wygrali u siebie z zespołem GES Poznań 3:2 w ramach 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17. Była to pierwsza wygrana trenera Wojciecha Kustonia.

W inauguracyjnym meczu CLJ U-17 juniorzy Lechii przegrali z juniorami Warty Poznań 0:1 po golu w ostatnich sekundach. W 2. kolejce młodzi zawodnicy z Gdańska podejmowali także drużynę z Poznania, tym razem GES. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 40. minucie Alan Wiśniewski, który wykorzystał rzut karny. Juniorzy Lechii bardzo krótko nacieszyli się prowadzeniem, bo trwało ono zaledwie dwie minuty. Bramkę na 1:1 zdobył zawodnik GES-u Piotr von Oppeln Bronikowski i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W 59. minucie Biało-Zieloni po raz drugi w tym meczu otrzymali rzut karny i po raz drugi nie pomylił się Alan Wiśniewski. Sześć minut później na 3:1 podwyższył Maciej Zając, a chwilę później trafienie kontaktowe dla gości zanotował Jakub Stranz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla juniorów Lechii, a jednocześnie było to pierwsze zwycięstwo pod wodzą Wojciecha Kustonia.

W następnym spotkaniu juniorzy Lechii zmierzą się na wyjeździe z rówieśnikami ze Śląska Wrocław. Mecz zostanie rozegrany 26 sierpnia o godzinie 13. Aktualnie Biało-Zieloni po dwóch meczach zajmują 10. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Lechia Gdańsk U17 - GES Poznań U17 3:2 (1:1)

Bramki: Alan Wiśniewski 40 (k), 59 (k), Maciej Zając 65 - Piotr von Oppeln Bronikowski 42, Jakub Stranz 65

Skład Lechii Gdańsk: Kamil Nowak - Nikodem Brodnicki (58. Adrian Krajewski), Borys Jesionowski (80. Natan Sobiech), Wojciech Madej (K), Bartosz Pieczka (62. Maciej Zając), Oliwer Pospieszny, Jakub Richert, Oskar Treder (88. Jakub Radtke), Lukas Wiliams, Alan Wiśniewski, Julian Woźniak (80. Jeremi Iwanicki).