Mistrzowie Polski zapraszają do siebie akademików z Warszawy, aby w sobotę o godzinie 15.00 rozegrać z nimi ostatni mecz przed fazą play-off.

Teoretycznie, rywal nie jest wymagający w tym sezonie, jednak ubiegłotygodniowy mecz z Posnanią pokazał, że to twardy przeciwnik. Piętnastka ze stolicy prowadziła nawet do przerwy 8:5, jednak po ostatnim gwizdku arbitra padł wynik 8:22.

Jak zagra Lechia z akademikami? To pytanie zadają sobie wszyscy, ponieważ po porażce z Budowlanymi notowania „Lwów” spadły. Należy zatem zadać kolejne pytanie – czy spadły również aspiracje i wiara w zespole? Zdecydowanie nie. Wszyscy w klubie wierzą, że taki scenariusz jaki miał miejsce podczas ostatniego meczu z Łodzią już się nie powtórzy! Trenerzy przeanalizowali mecz i wskazali zawodnikom błędy, które wpłynęły na los spotkania. Na jednym z treningów sztab szkoleniowy oraz zarząd spotkał się z rugbistami i dopiero po godzinnej rozmowie rozpoczęły się zajęcia.

Można powiedzieć, że mecz z AZS AWF Warszawa będzie ważniejszy niż play off z Budowlanymi Łódź. Dlaczego? Od poniedziałku trenerzy pracowali z zespołem nieco inaczej niż dotychczas. Nastawienie psychiczne i przede wszystkim utrzymanie tego przez trening, w trakcie odpoczynku w domu, na kolejnym treningu, i w końcu - podczas meczu, jest miarą sukcesu każdego sportowca. Trener Paweł Lipkowski przyznał, że już dawno nie widział takiego zaangażowania u swoich podopiecznych, które najwyraźniej spowodowała wcześniejsza rozmowa. Jeśli Lechia utrzyma taki stan do meczu i w jego trakcie, to można być spokojniejszym o losy przyszłego spotkania Budowlani – Lechia. Oczywiście jest to jeden z czynników, który może wpłynąć na przebieg meczu, jednak jest on na tyle istotny, że bez niego nie można wygrać zawodów.

AZS AWF Warszawa to drużyna, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, jednak paradoksalnie to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiego rugby. Niech akademicy zagrają najlepiej jak potrafią,  a Lechia jak na mistrza przystało.

Lechia Gdańsk - AZS AWF Warszawa
sobota, godzina 15.00
boisku GOKF, ul. Grunwaldzka 244
wstęp bezpłatny

Źródło: RC Lechia

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora