Colors: Cyan Color

W pierwszym zimowym, a raczej deszczowym, sparingu w Turcji Biało-Zieloni zmierzyli się z rumuńskim zespołem Viitorul Konstanca. Od początku spotkania gra toczyła się w strugach deszczu, który od kilku dni pada w Turcji. Ostatecznie mecz został przerwany przy wyniku 2:1 dla Lechii, a bramki dla podopiecznych Piotra Stokowca zdobyli Mateusz Żukowski i Patryk Lipski.

Add a comment
Czytaj więcej: Lechia - Viitorul 2:1, mecz przerwany w 49 minucie! [WIDEO]

Udany rewanż na drużynie z Krakowa i awans do 1/16 Pucharu Polski. Mecz z Wisłą był bardzo emocjonujący, pełny lepszych i gorszych momentów, ale ostatecznie to „Biało-Zieloni” przeszli dalej. Decydowała seria rzutów karnych, w której więcej szczęścia mieli podopieczni Piotra Stokowca. Ten sukces przyszedł jednak z wielkimi problemami.

Add a comment
Czytaj więcej: Cofnęli kijem Wisłę

Podział punktów z Zagłębiem to wielkie rozczarowanie. Tym bardziej, że Lechia do przerwy prowadziła 3:0. Na drugą połowę drużyny wyszły jednak całkowicie odmienione. Przewaga została roztrwoniona, a nastroje popsute. 'Biało-Zieloni' dzięki punktowi awansowali w tabeli na pierwsze miejsce, ale utrzymają się na nim pod warunkiem, że Jagiellonia i Piast nie wygrają swoich meczów.

Add a comment
Czytaj więcej: Z nieba do piekła w 45 minut. Hat-trick Sobiecha w cieniu złego remisu