W zaległym meczu 9. kolejki, trzecioligowe rezerwy Lechii zdecydowanie wygrały w Barlinku z miejscową Pogonią 3:0. Na uwagę zasługuje dobra gra Adama Dudy, który strzelił dwa gole, a przy trzecim asystował.

Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane pod koniec września, ale ze względu na modernizację stadionu w Barlinku zostało przełożone na dzisiaj. Gdańszczanie, przy sporej liczbie kibiców na trybunach, popsuli jednak święto gospodarzom i pewnie wygrali 3:0.

Początek meczu nie zapowiadał łatwego zwycięstwa podopiecznych Tomasza Untona. Gra była wyrównana i toczyła się najczęściej w środkowej części boiska. Jednak w 24. minucie dobrym podaniem popisał się Kamil Poźniak, wypuścił na czystą pozycję Adama Dudę, a ten nie zmarnował okazji i było 1:0 dla Lechii.

W drugiej połowie gospodarze zaczęli śmielej atakować, ale nadziewali się na kontry gdańszczan. I po jednej z takich akcji, w 70. minucie znów asystował Poźniak i Duda po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Kropkę nad "i" postawił Łukasz Wiśniewski, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry. W 81. minucie po szybkim ataku gości tym razem podawał Duda, a Wiśniewski nie dał szans bramkarzowi Pogoni i pierwsza wyjazdowa wygrana Lechii w tym sezonie stała się faktem. – Mimo wysokiej wygranej, przeciwnik postawił nam trudne warunki. Chciałbym jednak pochwalić naszych piłkarzy za zaangażowanie i ogromną wolę walki – powiedział po końcowym gwizdku kierownik Lechii Maciej Kozak. Dobre zawody zaliczyli zwłaszcza Adam Duda i Kamil Poźniak, którzy byli bardzo widoczni na boisku.

Dzięki temu zwycięstwu Biało-Zieloni awansowali w tabeli III ligi na siódmą pozycję. W najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 na stadionie przy ul. Traugutta 29 podejmą Gwardię Koszalin.

Pogoń Barlinek – Lechia II Gdańsk 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Duda (24), 0:2 Duda (70), 0:3 Wiśniewski (81).

LECHIA II: Barczak – Deleu, Iwanowski, Brede, Przybylski – Żmijewski, Poźniak, Szamp (72 Wiśniewski) – Czychowski (62 Bobrowski), Skrzecz, Duda.

Źródło: własne / lechia.pl