lechia

Rezerwy Lechii pokonały w sobotę na Traugutta 29 beniaminka III Ligi Bałtyckiej. Koral Dębnica nawet prowadził, ale Biało-Zieloni ostatecznie wygrali po golach Dudy i Kacprzyckiego.

Lechia II przystępowała do tego spotkania w roli faworyta. Warto też odnotować, że w kadrze na to spotkanie trener Tomasz Unton umieścił m.in. Jakuba Kawę. To powrót tego zawodnika do Lechii. Przed laty grał też w I zespole, później został wypożyczony m.in. do Bałtyku Gdynia. Po powrocie z wypożyczenia leczył kontuzję. Teraz powoli wraca do gry.

Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem przewagi Biało-Zielonych. Mimo tego, to goście otworzyli wynik spotkania. Po kontrataku w 22. minucie gola zdobył Michał Wirkus. Gospodarze mieli swoje okazje, ale brakowało precyzji. Szans na bramki nie wykorzystali m.in. Michał Pruchnik, Mateusz Łuczak i Łukasz Kacprzycki. W końcu do siatki Korala trafił niezawodny, najskuteczniejszy zawodnik rezerw Adam Duda. To było dla niego 7. trafienie w tym sezonie.

Druga połowa również rozpoczęła się od ataków Lechii. Pięć minut po wznowieniu gry do siatki gości trafił Łukasz Kacprzycki. Po utracie gola dębniczanie zaczęli śmielej atakować dążąc do wyrównania. W 72. minucie trener Unton desygnował do gry wspomnianego już Jakuba Kawę. Trzy minuty później urazu doznał Piotr Przybylski. Za zniesionego na noszach z boiska obrońcę wszedł Patryk Brzeski. Ostatnie minuty spotkania to prawdziwe oblężenie bramki Biało-Zielonych. Groźnie z 20. metrów strzelał m.in. zawodnik Korala Marek Steinborn, ale piłkę na rzut rożny zdołał sparować Michał Buchalik. W doliczonym czasie gry Lechia również miała swoją szansę, ale po kontrze prowadzenia nie zdołał podwyższyć Skrzecz. W ostatnim ataku Korala na bramkę gdańszczan ruszył nawet bramkarz gości, ale rezerwom Biało-Zielonych udało się utrzymać prowadzenie. Tym samym Lechia II zajęła na półmetku rozgrywek 4. lokatę w tabeli.

Lechia II Gdańsk – Koral Dębnica 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Wirkus (22), 1:1 Duda (42), 2:1 Kacprzycki (50)

LECHIA II: Buchalik – Przybylski (75' Brzeski), Iwanowski, Brede, Rąbczyk – Szamp, Żmijewski, Pruchnik (46' Czychowski) – Łuczak, Duda (59' Skrzecz) , Kacprzycki (72' Kawa)

Źródło: własne / lechia.pl