Choć wynik meczu może sugerować, że Jaguar pewnie pokonał rezerwy Lechii, to tak nie było. Biało-zieloni walczyli w meczu derbowym jak równy z równym. Mieli wiele dogodnych sytuacji, ale zabrakło szczęścia i rutyny młodym zawodnikom.

W tym sezonie faworytami do awansu są gdańskie drużyny Gedania i Jaguar. Oba zespoły są na szczycie ligowej tabeli. Trzecia do dzisiaj Lechia, by marzyć o awansie i przede wszystkim nie tracić dystansu do lokalnych rywali, musiała spróbować pokusić się o zwycięstwo.

Piersi gola strzelili gospodarze, ale Lechia szybko wyrównała.

Niestety tylko 10 minut cieszyliśmy się rezultatem 1:1.

Do przerwy więcej bramek już nie oglądaliśmy, choć gospodarze kilka razy zagrozili bramce bronionej przez Antoniego Mikułko.

Jaguar podobnie jak Lechia ma biało-zielone barwy, co było też dzisiaj widać na trybunach. Atmosfera na kameralnym stadionie na Kokoszkach przypominała tą z piątoligowych wyjazdów Biało-Zielonych.

Jaguar Gdańsk - Lechia II Gdańsk 3:1 (2:1)

Bramki: Rychłowski, Zalov, Góźdź - Cieślicki

Skład Lechii: Antoni Mikułko - Bartosz Brylowski, Filip Koperski, Dominik Majer, Maciej Zagraba - Jakub Cieślicki, Maciej Kaczorowski, Marek Niewiadomski, Ryszard Sumiński, Radosław Tuleja - Michał Sadowski

Inny kandydat do awansu Gedania wygrała swój mecz wysoko 8:0 i wspólnie z Jaguarem prowadzi w ligowej tabeli z dorobkiem 26 punktów. Trzeci Gryf Słupsk ma już 9 puntów straty.

W następnej kolejce Lechia podejmować będzie rezerwy Chojniczanki. Mecz zaplanowany jest na niedzielę 17 października na godzinę 15:00. Spotkanie to odbędzie się na T29!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora