lechia

To była pierwsza próba Lechii w tym roku. W halowym turnieju Amber Cup, wzięły udział drużyny z Ekstraklasy - Śląsk Wrocław i Lechia Gdańsk. Lider Ekstraklasy odpadł po fazie grupowej, a Lechia przegrała w finale z zespołem Villa Siesta Szczecin. Królem strzelców został Bartosz Ława.

Do Słupska wraz z drużyną Śląska nie wybrał się trener Orest Lenczyk, którego zastąpi jeden z asystentów - Łukasz Czajka. W składzie wrocławian znaleźli się m.in. Dariusz Pietrasiak, Jarosław Fojut, Sebastian Mila, Mateusz Cetnarski i Johan Voskamp. Ekipa z zawodnikami z pierwszego zespołu jednak zawiodła i zajęła ostatnie miejsce w grupie B.

Lepiej poradziła sobie Lechia Gdańsk, która zdobyła komplet punktów. Zespół ubiegłorocznego triumfatora w zastępstwie za Pawła Janasa prowadził duet Tomasz Unton - Krzysztof Brede. Drużyna dotarła do finału, ale musiała uznać wyższość szczecińskiego teamu Villa Siesta.

Całość uatrakcyjnić miały tymczasowo stworzone drużyny Puma Team i Gwiazdy Ligi. W składzie pierwszych wystąpili między innymi Kamil Kosowski, Marcin Żewłakow, Tomasz Frankowski, Piotr Reiss, Remigiusz Jezierski i Bartosz Bosacki. W ekipie Gwiazdy Ligi - Stolar Team znaleźli się natomiast m.in. Maciej Stolarczyk, Łukasz Garguła, Rafał Murawski, Mirosław Szymkowiak Olgierd Moskalewicz i Marcin Kuźba. Oba zespoły jednak nie zdołały awansować do kolejnej rundy.

Mecze Lechii:

Grupa:

Gryf Słupsk - Lechia Gdańsk 1:4 (Biegański 8 - Wiśniewski 2, Rąbczyk 3, Korzępa 8, Kaszuba 15)

Lechia Gdańsk - Gwiazdy Ligi - Stolar Team 4:1 (Brede 4, Wiśniewski 10,11, Żmijewski 13 - Murawski 2)

Lechia Gdańsk - Villa Siesta Szczecin 3:2 (Brede 3, 16 Wiśniewski 8 - Ława 10, 11)

Półfinał:
07.01: Lechia Gdańsk - Bytovia Bytów 2:0 (Rąbczyk 9, Brzeski 12)

Finał:
07.01 (19:30): Lechia Gdańsk - Villa Siesta Szczecin 0:3 (Kondraciuk 5, Wydmuszek 10, 15)

Czołówka klasyfikacji strzelców:
10 goli - Bartosz Ława (Villa Siesta Szczecin)
5 - Krzysztof Biegański (Gryf Słupsk), Marcin Pietroń (GKS Katowice)
4 gole - Łukasz Wiśniewski (Lechia Gdańsk), Damian Chmiel (GKS Katowice)

 

Źródło: futbolnews.pl