Lechia wygrała po emocjonującym meczu na wyjeździe 1:3 z Górnikiem Zabrze. Bramki dla biało-zielonych zdobyli Maciej Gajos oraz dwie Ilkay Durmus.

Od początku spotkanie stało na dość wyrównanym poziomie. Pierwszą doskonałą okazję biało-zieloni mieli już w 8. minucie meczu. Wówczas z rzutu wolnego w mur uderzał Maciej Gajos. Chwilę później obok bramki strzelił Łukasz Zwoliński. W 11. minucie Lechia wyszła na prowadzenie po trafieniu Ilkaya Durmusa. Turek wykorzystał bardzo dobrą akcję Diabate oraz Davida Steca. W 21. minucie po błędzie gdańskiej defensywy świetną okazję miał Górnik Zabrze, jednak na pustą bramkę nie trafił. Później okazało się, że on był także na pozycji spalonej. W 34. minucie Górnik ponownie zmarnował kapitalną okazję - Bartosz Nowak uderzył obok bramki. Do przerwy wynik się już nie zmienił i biało-zieloni prowadzili 0:1.

Po zmianie stron Lechia znów była aktywna i stwarzała sobie kolejne okazje do zdobycia bramek. Tuż po zmianie stron dwie doskonałe okazje zmarnował Bassekou Diabate. W 58. minucie Dusana Kuciaka strzałem zza pola karnego pokonał Bartosz Nowak. Po wyrównaniu spotkanie się dużo bardziej wyrównało.

W drugiej połowie w Zabrzu nie brakowało emocji. W 70. minucie w polu karnym przewrócił się Jakub Kałuziński, jednak zdaniem sędziego piłkarz Lechii nie był faulowany. Pięć minut później Jarosław Przybył podyktował jedenastkę dla gospodarzy, jednak po wideoweryfikacji cofnął decyzję. Sędzia dopatrzył się bowiem faulu na Kałuzińskim. W 83. minucie bramkarz Górnika faulował Kacpra Sezonienko w polu karnym i Lechia stanęła przed szansą wyjścia na prowadzenie. Maciej Gajos wykorzystał rzut karny i biało-zieloni prowadzili 1:2. Trzy minuty później Lechia miała już dwie bramki przewagi dzięki trafieniu Ilkaya Durmusa, który kapitalnie wykończył podanie Sezonienki i ustalił wynik spotkania. Biało-zieloni przełamali wyjazdową niemoc po ponad pięciu miesiącach!

Górnik Zabrze-Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)

Bramki: 58'Nowak - 11' Durmus, 83'Gajos, 86' Durmus

Lechia: 12. Dusan Kuciak - 2. Rafał Pietrzak (79' 20.Conrado), 25.Michał Nalepa(c), 23.Mario Maloca, 29.David Stec (87' 69. Jan Biegański)- 6.Jarosław Kubicki (79' 8.Egzon Kryeziu), 99.Ilkay Durmus, 7.Maciej Gajos, 88.Jakub Kałuziński (79' 33.Marco Terrazzino) -  9.Łukasz Zwoliński, 10.Bassekou Diabate (69' 79. Kacper Sezonienko)

Górnik Zabrze: 1.Daniel Bielica - 2. Przemysław Wiśniewski, 26.Rafał Janicki, 77. Jakub Szymański - 11.Mateusz Cholewiak, 8.Alasana Manneh, 23.Jean Jules Sepp Mvondo, 96. Robert Dadok  (55'  Dariusz Pawłowski- 17.Bartosz Nowak, 9.Higinio Marin (55' Piotr Krawczyk), 10.Lukas Podolski

źródło:własne