Lechia Gdańsk od niedzieli liderem Fortuna I Ligi! Podopieczni Szymona Grabowskiego wygrali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 2:1 i przywieźli ważne punkty do Gdańska. Użytkownicy X, zwłaszcza fani Lechii nie ukrywali radości z tego powodu.

Piłkarze Lechii Gdańsk niezbyt udanie rozpoczęli spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Po niespełna pierwszym kwadransie gry dogranie Maksymiliana Banaszewskiego wykończył Bartosz Bida i Górale wyszli na prowadzenie.

Było to w wyjazdowym meczu z Motorem Lublin, który Biało-Zieloni ostatecznie przegrali 0:1. Wracając do Bielska-Białej, to w 34. minucie stan meczu mógł wyrównać Camilo Mena, ale z bliskiej odległości przestrzelił nad poprzeczką!
Do szatni Podbeskidzie schodziło z jednobramkowym prowadzeniem, mając za sobą całkiem dobrą pierwszą połowę. Widać było rękę Jarosława Skrobacza, który debiutował na ławce trenerskiej gospodarzy.
Dla Iwana Żelizki żółta kartka z Podbeskidziem była dla niego jedenastym żółtkiem w tym sezonie. Jeżeli dostanie kartkę tego koloru w następnym meczu, to będzie pauzował dwa mecze. Siedem minut po przerwie Ukrainiec wyrównuje na 1:1, oddając potężny strzał z rzutu wolnego!
W 59. minucie do siatki trafił Tomas Bobcek, ale Słowak znalazł się na pozycji spalonej. Od tamtej pory podopieczni Szymona Grabowskiego grali znacznie lepiej i szukali bramki dającej zwycięstwo.
W 63. minucie akcja przeniosła się na drugą stronę boiska. Maksymilian Sitek znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak przestrzelił.
W 76. minucie Szymon Grabowski dokonał podwójnej zmiany, na placu gry zameldowali się Łukasz Zjawiński oraz Kacper Sezonienko. Trzy minuty później okazało się, że to była trafiona decyzja trenera, bowiem drugi z nich trzy minuty po wejściu na plac gry zdobył bramkę. Dla Kacpra Sezonienki było to pierwsze trafienie od 19 października 2022 roku, kiedy wpisał się na listę strzelców z Radunią Stężyca w Pucharze Polski.
Lechia Gdańsk wygrała po niełatwym meczu 2:1 i awansowała na fotel lidera po raz pierwszy w tym sezonie. Ponadto Biało-Zieloni po raz ostatni liderowali 24 kwietnia 2019 roku po pamiętnym zwycięstwie 4:3 nad Pogonią w Szczecinie i od tamtego czasu minęło 1782 dni.