lechia

Tydzień przed startem nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy dojdzie do prestiżowego starcia aktualnego Mistrza Polski ze zdobywcą Pucharu Polski.

Mecz o Superpuchar 2012 pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa zostanie rozegrany 12 sierpnia na „Pepsi Arenie” w Warszawie.

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA – zgodnie z dotychczasową tradycją – planował organizację meczu o Superpuchar na neutralnym obiekcie.

- W lutym, kiedy zmuszeni byliśmy odwołać definitywnie mecz o Superpuchar 2011, przekonaliśmy się, iż organizacja takiej imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie jest w tym momencie niemożliwa. Także z innych miejsc w Polsce, gdzie są zlokalizowane duże i nowoczesne stadiony, dostawaliśmy jasne informacje, że możemy mieć problemy z uzyskaniem stosownych pozwoleń na organizację imprezy masowej. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na poszukiwanie innego rozwiązania – mówi Marcin Stefański, dyrektor Departamentu Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA.

Rozwiązanie to zakładało rozegranie dwumeczu na stadionach w Warszawie i Wrocławiu. W związku z udziałem obu zespołów w rundach eliminacyjnych europejskich pucharów oraz z przygotowaniami do nowego sezonu, w grę wchodził wyznaczony wcześniej termin 12 sierpnia (jako data rewanżu) oraz 12 lub 13 lipca (jako data pierwszego meczu).

- Bardzo szybko okazało się, że w pierwszej połowie lipca stadion w Warszawie nie będzie jeszcze gotowy do rozgrywania zawodów piłkarskich po wymianie murawy, a stadion we Wrocławiu został wynajęty przez operatora na inną imprezę komercyjną. Zgodnie z informacją otrzymaną od przedstawicieli Śląska, nie było też żadnej pewności, że w połowie sierpnia wrocławski obiekt będzie już w pełni dostosowany po turnieju UEFA Euro 2012 do przyjmowania zorganizowanych grup kibiców gości. Organizacja tego wydarzenia bez kibiców jednej z drużyn nie byłaby dobrym rozwiązaniem – przyznaje Marcin Stefański. – W tej sytuacji opcja rozegrania tego meczu na nowoczesnej Pepsi Arenie okazała się najlepsza. Cieszę się, że oba kluby zaakceptowały takie rozwiązanie. Spotykamy się w Warszawie 12 sierpnia, a już 17 sierpnia rozpoczynamy kolejny sezon ligowy – dodaje Marcin Stefański.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące meczu o Superpuchar 2012 (godzina rozpoczęcia spotkania; informacje o biletach) będą przekazywane o odrębnych komunikatach.

Niestety nowemu operatorowi PGE Areny nie udało się przyciągnąć tego meczu do Gdańska. Szkoda, była szansa na zapełnienie trybun i ciekawe widowisko.

Źródło: Ekstraklasa S.A.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora